Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. septembra 2009

Ľudia oceňujú na krajských mestách dostupnosť služiebĽudia oceňujú na svojich krajských mestách najmä dostupnosť obchodov, nákupných centier a ďalších služieb. Vyplýva to z júlového reprezentatívneho prieskumu agentúry TNS SK, na ktorom sa ...Zdieľať
BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) - Ľudia oceňujú na svojich krajských mestách najmä dostupnosť obchodov, nákupných centier a ďalších služieb. Vyplýva to z júlového reprezentatívneho prieskumu agentúry TNS SK, na ktorom sa zúčastnilo 1032 respondentov starších ako 15 rokov. Občania Slovenska nevnímajú úroveň svojich krajských miest ani ako dobrú, no ani ako zlú. Obyvatelia jednotlivých regiónov vedia na jednej strane oceniť služby a možnosti, ktoré krajské mestá ponúkajú, ale na druhej strane sú kritickí voči tomu, čo v krajských mestách nefunguje alebo je nedostatočné, informovala agentúru SITA PR manažérka agentúry TNS SK Vladimíra Jakubéczyová.


Popri dostupných obchodoch a službách opýtaní na svojom krajskom meste najviac oceňujú aj možnosti štúdia, kultúry a športu, ubytovania v hoteloch a ďalších ubytovacích zariadeniach. Medzi pozitíva zaradili i dopravné spojenie mesta s okolím, možnosti trávenia voľného času pre deti a mestskú hromadnú dopravu.

Na krajských mestách Slovenska ich obyvatelia menej pozitívne hodnotia: úroveň zdravotníctva, podmienky na podnikanie, stav chodníkov, bezpečnosť v meste, správanie a vystupovanie úradníkov magistrátu a iných úradoch a dopravu osobnými autami. Najhoršie však na podľa výsledkov prieskumu vnímajú stav ciest, možnosť nájsť si prácu a možnosti parkovania.

Úroveň všetkých ôsmich krajských miest je porovnateľná v: dopravnom spojení mesta s okolím, v správaní a vystupovaní úradníkov, tiež v možnostiach ubytovania v hoteloch a v iných ubytovacích zariadeniach, ako v možnostiach štúdia, voľnočasových aktivitách pre deti a v kultúrnom a športovom vyžití.

Významné rozdiely sú medzi krajskými mestami najmä v názoroch na: mestskú hromadnú dopravu, dopravu osobnými autami, na stav chodníkov, ciest, parkovanie, bezpečnosť, možnosti nájsť si prácu, podmienky na podnikanie, dostupnosť obchodov, nákupných centier a služieb a na úroveň zdravotníctva.

Z hľadiska mestskej hromadnej dopravy, dopravy osobnými automobilmi v meste a bezpečnosti v meste bola najlepšie hodnotená Žilina. Stav chodníkov je v porovnaní s inými krajskými mestami najlepší v Prešove.

S dostupnosťou obchodov, nákupných centier a služieb ako aj s úrovňou zdravotníctva v krajskom meste sú najspokojnejší obyvatelia Košického kraja. Obyvatelia Bratislavy sú oproti obyvateľom iných krajov veľmi spokojní s podmienkami na podnikanie a s možnosťou nájsť si prácu v tomto meste. Na druhej strane sú veľmi nespokojní so stavom chodníkov, s MHD, dopravou osobnými autami, so stavom ciest, s možnosťami na parkovanie a s bezpečnosťou v meste. Obyvatelia Banskobystrického kraja sú v porovnaní s obyvateľmi iných krajov najnespokojnejší s podmienkami na podnikanie v Banskej Bystrici a s dostupnosťou obchodov, nákupných centier a služieb.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Turistka spadla v Malých Karpatoch z trojmetrovej výšky
<< predchádzajúci článok
Otázky stravovania detí si vyžadujú trpezlivosť

Ľudia oceňujú na krajských mestách dostupnosť služieb - diskusné fórum čitateľov