02. júla 2016

Lukáš Lacko podľahol Čiličovi v 3. kole vo Wimbledone

Slovenský tenista Lukáš Lacko odvracia loptičku Chorvátovi Marinovi Čiličovi v 2. kole tenisového turnaja Wimbledon v Londýne 1. júla 2016. Foto: TASR/AP
Wimbledon 2. júla (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V pozícii kvalifikanta podľahol deviatemu nasadenému Chorvátovi Marinovi Čiličovi za 1:49 h 3:6, 3:6, 4:6. Zápas v piatok večer po skončení druhého setu prerušili pre dážď a dohrávalo sa v sobotu.

Lacko v 2. kole nečakane pokoril nasadenú dvadsaťtrojku Čiličovho krajana Iva Karloviča, no v dueli so šampiónom US Open z roku 2014 ťahal za kratší koniec. V prvom sete síce vyrovnal z 1:3 na 3:3, ďalšie tri gemy sa však stali korisťou Čiliča.

O osude druhého dejstva rozhodol Chorvátov brejk v ôsmom geme. V treťom sete sa Čilič po brejku v piatej hre ujal vedenia 3:2 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Slovenský daviscupový reprezentant na tráve All England Clubu vyrovnal svoje maximum z roku 2012.