15. februára 2011

Lukáš Lacko postúpil v Memphise do osemfinále

Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil do osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Regions Morgan Keegan Championships v americkom Memphise ...

lacko Slovenský tenista Lukáš Lacko.Foto: SITA, APMEMPHIS 15. februára (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil do osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Regions Morgan Keegan Championships v americkom Memphise (International, dotácia 1 100 000 USD, tvrdý povrch Plexipave v hale). Lacko si v súboji 1. kola poradil s rovnako nenasadeným Izraelčanom Dudim Selom v troch setoch 6:7 (4), 7:5, 6:3. Stretnutie trvalo 138 minút a víťazný hráč v ňom premenil 5 z 11 brejkových príležitostí. Lacko (109. v rebríčku ATP) vyrovnal stav vzájomnej bilancie so Selom (91.) na 1:1.

Dvadsaťtriročný Lacko (109.), ktorý sa stal v tomto týždni opätovne slovenskou mužskou tenisovou jednotkou, sa vlani v Memphise prebojoval do štvrťfinále. Teraz sa v súboji o postup medzi najlepšiu osmičku stretne s víťazom duelu Teimuraz Gabašvili (Rus.) - Mardy Fish (USA-4). Za účasť v osemfinále má Lacko istú prémiu 14 050 USD a 45 bodov do rebríčka.

V pondelok v Memphise bojoval v 1. kole aj slovenský deblista Filip Polášek, ale tesne neuspel. Spoločne s Američanom Travisom Parrottom podľahli juhoafricko-austrálskej dvojici Kevin Anderson, Ashley Fisher za 90 minút 3:6, 6:4, 8:10 v zápasovom tajbrejku. Zdolaný pár si rozdelí 4130 USD.

1. kolo dvojhry:

Lukáš Lacko (SR) - Dudi Sela (Izr.) 6:7 (4), 7:5, 6:3

1. kolo štvorhry
Kevin Anderson, Ashley Fisher (JAR/Aus.) - Travis Parrott, Filip Polášek (USA/SR) 6:3, 4:6, 10:8 - zápasový tajbrejk