17. marca 2019

Lyžiarka Johaugová triumfovala na 10 km voľne vo Falune

Therese Johaugová, archívne foto.

Therese Johaugová, archívne foto. Foto: TASR/AP
Falun 17. marca (TASR) - Nórska lyžiarka Therese Johaugová vyhrala preteky na 10 km voľnou technikou v rámci Svetového pohára vo Falune. Vo švédskom stredisku triumfovala suverénnym spôsobom s náskokom 18,5 sekundy pred domácou Ebbou Anderssonovou. Tretia skončila so stratou 30,3 s Američanka Jessica Digginsová. Švédka Ingvild Flugstad Östbergová si vďaka štvrtej priečke upevnila vedenie v celkovom poradí SP.

Výsledky pretekov na 10 km voľne vo Falune:

1. Therese Johaugová (Nór.) 25:23,9 min., 2. Ebba Anderssonová (Švéd.) +18,5 s, 3. Jessica Digginsová (USA) +30,3, 4. Ingvild Flugstad Östbergová +30,8, 5. Heidi Wengová (obe Nór.) +41,4, 6. Krista Parmakoskiová (Fín.) +45,4, 7. Nathalie von Siebenthalová (Švaj.) +47,5, 8. Julia Belorukovová (Rus.) +53,8, 9. Maja Dahlqvistová (Švéd.) +54,1, 10. Kerttu Niskanenová (Fín.) +1:01,0

VLHOVÁ JE V OBRÁKU V SOLDEU TRETIA, CELKOVO DRUHÁ
Petra Vlhová získala v Soldeu tretie miesto v obrovskom slalome vyhrala Shiffrinová