Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

17. marca 2019

Petra Vlhová získala v Soldeu tretie miesto v obrovskom slalome vyhrala ShiffrinováSledovali sme napínavé druhé kolo, v ktorom sa Petre Vlhovej podarilo získať ďalšie pódium. Vlhová ťažila z výbornej jazdy v druhom kole a aj následnej chyby Rebensburgovej, ktorá končí napokon piata.Zdieľať
Petra Vlhová získala v Soldeu tretie miesto v obrovskom slalome vyhrala Shiffrinová

 

Úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne skončila tretia vo finálovom obrovskom slalome sezóny v andorrskom stredisku Soldeu – El Tarter.

Víťazkou sa stala Američanka Mikaela Shiffrinová s náskokom 30 stotín sekundy pred prekvapením súťaže, juniorskou majsterkou sveta, Novozélanďankou Alice Robinsonovou a 41 stotín sekundy pred Vlhovou.

Shiffrinovej 60 víťazstiev

Ambiciózna Slovenka sa teší zo striebornej medaily v sumáre sezóny 2018/2019 za obrovský slalom. Rovnako „strieborná“ skončila aj v hodnotení slalomu a tiež v celkovom poradí všetkých disciplín v SP so ziskom 1355 bodov.

Fenomenálna Shiffrinová získala štvrtý glóbus v tejto sezóne Svetového pohára, keďže už pred záverečnými pretekmi súťažného ročníka mala istotu v podobe veľkého glóbusu a dvoch malých za slalom a super G. V tejto kombinácii disciplín sa jej to podarilo ako prvej v histórii. Zároveň vyrovnala bilanciu Slovinky Tiny Mazeovej spred šiestich rokov, hoci tá vtedy jeden z malých glóbusov vybojovala aj v menej cenenej kombinácii.

Mazeová v sezóne 2012/2013 utvorila absolútny bodový rekord s 2414 bodmi vo Svetovom pohári. Shiffrinová aktuálne nazbierala 2204 bodov, čo je druhé miesto v historickom meradle. Dvadsaťštyriročná Američanka mala už pred finálovým obrovským slalomom v Soldeu náskok 97 bodov pred Vlhovou, Slovenka mohla získať malý glóbus v najtechnickejšej disciplíne iba vtedy, ak by zvíťazila (100 bodov) a Shiffrinová by preteky nedokončila. Shiffrinová má aktuálne už 60 víťazstiev vo Svetovom pohári, až 17 z nich sa zrodilo v tejto sezóne, čo je ďalší historický rekord.

„Samozrejme, získať glóbus za obrovský slalom bol jeden z mojich predsezónnych cieľov. Teraz som veľmi šťastná, keďže mi to vyšlo. V sumáre všetkých úspechov v tejto dlhej a náročnej sezóne ani neviem, čo mám povedať. Chcem sa určite poďakovať celému svojmu tímu, ktorý tvrdo pracoval a bol mi oporou vo všetkom. Som rada, že teraz budem môcť stráviť nejaký čas doma s najbližšími a oddýchnuť si,“ uviedla Mikaela Shiffrinová v jednom z prvých interview po obrovskom slalome, cituje ju portál laola1.at.

Najlepšia sezóna kariéry Petry Vlhovej

Vlhová prerušila v Soldeu sériu štyroch víťazstiev v najtechnickejšej disciplíne, v ktorej pred touto sezónou nepatrila ani do elitnej žrebovacej sedmičky Svetového pohára. Sériu začala triumfom 1. februára v slovinskom Maribore, pokračovala v polovici februára ziskom zlatej medaily na majstrovstvách sveta vo švédskom Aare, pred dvoma týždňami dominovala v Európskom pohári na domácom kopci v Jasnej a pred týždňom zvíťazila aj v najznámejšom českom lyžiarskom stredisku Špindlerov Mlyn v Krkonošiach.

Zverenkyňa Livia Magoniho Vlhová ukončila svoju najlepšiu sezónu kariéry 2018/2019 so 14 pódiovými umiestnenia vo Svetovom pohári, z piatich víťazstiev sa až tri zrodili v obrovskom slalome (Semmering, Maribor, Špindlerov Mlyn). Celkovo má 23-ročná Liptáčka v kariére na konte 26 pódiových umiestnení v pretekoch SP, aktuálna jej bilancia je: 9 – 9 – 8.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

  • Soldeu – El Tarter

Obrovský slalom žien (1. + 2. kolo): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:09,74 min, 2. Alice Robinsonová (N. Zél.) +0,30 s, 3. Petra Vlhová (SR) +0,41, Tessa Worleyová (Fr.) +1,21, 5. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +2,03, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) +2,34.

Konečné poradie v hodnotení obrovského slalomu (po 8 pretekoch): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 615 bodov – malý glóbus, 2. Petra Vlhová (SR) 478, 3. Tessa Worleyová (Fr.) 460, 4. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 380, 5. Federica Brignoneová (Tal.) 360, 6. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 277.

Konečné poradie vo Svetovom pohári (po 35 pretekoch): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2204 bodov – veľký glóbus, 2. Petra Vlhová (SR) 1355, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) 1079, 4. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 814, 5.Nicole Schmidhoferová (Rak.) 771, 6. Federica Brignoneová (Tal.) 764.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vlhová je štvrtá po 1. kole obrovského slalomu, líderkou Shiffrinová (17. 3. 2019)
 Vlhová je tretia po 1. kole slalomu, líderkou Holdenerová (16. 3. 2019)
 Vlhová je tretia vo finálovom slalome Svetového pohára (16. 3. 2019)
 Vlhovej slalom je stále skvelý a rekordný: Mám istotu (16. 3. 2019)
 Vlhová má v Špindlerovom Mlyne šancu na ďalšie pódium c slalome , prvé kolo ovládla Shiffrinová (9. 3. 2019)
 Petra Vlhová tretia v Špindlerovom Mlyne v slalome svetového pohára (9. 3. 2019)
 VLHOVÁ V 1. KOLE OBR. SLALOMU V ŠPÍNDLEROVOM MLYNE ODSTAVILA RIVALKY (8. 3. 2019)
 Petra Vlhová vyhrala obrovský slalom svetového pohára v Špindlerovom Mlyne (8. 3. 2019)
 Petra Vlhová ovládla slalom Európskeho pohára v Jasnej a zavŕšila víťazné double (3. 3. 2019)nasledujúci článok >>
Lyžiarka Johaugová triumfovala na 10 km voľne vo Falune
<< predchádzajúci článok
Lyžiar Noel je suverénne na čele po 1. kole slalomu

Petra Vlhová získala v Soldeu tretie miesto v obrovskom slalome vyhrala Shiffrinová - diskusné fórum čitateľov