21. februára 2013

Lyžiarka Procházková postúpila na šampionáte do finále

Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v kvalifikácii šprintu žien klasickou technikou na majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach v talianskom ...

alena prochazkova VAL DI FIEMME 21. februára (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v kvalifikácii šprintu žien klasickou technikou na majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach v talianskom Val di Fiemme senzačné tretie miesto a postúpila do popoludňajšieho finále z nečakane výhodnej pozície.

Najrýchlejšia bola Mona-Lisa Malvalehtová z Fínska, ktorá 1270 m dlhý okruh s prevýšením 44 m zvládla za 3:24,01 min.

Druhá skončila líderka celkovej klasifikácie bojov o Svetový pohár Poľka Justyna Kowalczyková, Alena Procházková za víťaznou Malvalehtovou zaostala o 68 stotín sekundy.

Ďalšie dve Slovenky v rekordne početnom 103-člennom štartovom poli neuspeli a nekvalifikovali sa do hlavnej časti súťaže. Vekom ešte len juniorka Barbora Klementová obsadila 63. miesto, Daniela Kotschová skončila šesťdesiata šiesta. V hlavnej časti pretekov od 12.45 h sa predstaví tridsať najrýchlejších z kvalifikácie.

Výsledky - kvalifikácia šprintu klasickou technikou - Val di Fiemme:
1. Mona-Lisa Malvalehtová (Fín.) 3:24,01 min, 2. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +0,43 s, 3. Alena Procházková (SR) +0,68, 4. Anne Kyllönenová (Fín.) +1,23, 5. Katja Višnarová (Slovin.) +1,44, 6. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +2,50, ... 63. Barbora Klementová +27,59, 66. Daniela Kotschová (obe SR) +28,79,