Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. februára 2018

M. Fecko vyzval užívateľov náhradných pozemkov na uplatnenie nárokuNa archívnej snímke Martin FeckoZdieľať
Na archívnej snímke Martin Fecko Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 14. februára (TASR) – Pre užívateľov náhradných pozemkov je dôležitý dátum 28. február 2018. Zdôraznil to v stredu na brífingu poslanec hnutia OĽaNO Martin Fecko, pričom vyzval všetkých, ktorých sa to týka, aby si nezabudli do tohto dátumu podať žiadosť na pozemkovom odbore, inak im bude právo odňaté.


Termín sa podľa Fecka týka tých užívateľov náhradných pozemkov, ktorým boli pozemky vyčlenené od roku 1991 - 2008 cez pozemkový úrad. "Každý, kto dostal takýto náhradný pozemok, je žijúci, je pôvodný a chce naďalej užívať tento pozemok, musí si do 28. februára 2018 uplatniť svoj nárok na pozemkovom odbore príslušného okresného úradu. Ak to neurobíte, žiaľ, užívacie právo vám bude k tomuto náhradnému pozemku odňaté a nebudete ho môcť ďalej užívať."

Pri uplatňovaní tohto nároku na pozemkovom odbore musia mať občania aj doklad o tom, že im bol náhradný pozemok vymeraný. Tento dokument by mal mať podľa Fecka v archíve aj správny orgán, teda pozemkový a lesný odbor okresného úradu, obecný úrad a v niektorých okresoch aj kataster.

Poslanec hnutia OĽaNO víta túto iniciatívu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktorej cieľom by podľa jeho slov malo byť objasnenie toho, kto využíva pôdu na Slovensku. Fecko uviedol, že tento problém sa týka približne 100.000 ľudí na Slovensku a 318.000 pozemkov, ktoré boli takýmto spôsobom vymerané.

Upozornil tiež na to, že podľa zákona o pozemkových úpravách bude potrebné do 31. októbra 2019 usporiadať svoj vzťah s vlastníkom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na budapeštianskom letisku vykrádali kufre, zasiahla polícia
<< predchádzajúci článok
Macron pohrozil Sýrii úderom, ak sa dokáže použitie chemických zbraní

M. Fecko vyzval užívateľov náhradných pozemkov na uplatnenie nároku - diskusné fórum čitateľov