Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2019

Maďarská polícia odhalila skupinu dovážajúcu drogy z HolandskaNa ilustračnej snímke sáčok s tabletkami extázy.Zdieľať
Na ilustračnej snímke sáčok s tabletkami extázy. Foto: TASR - KR PZ v Bratislave
Budapešť 14. januára (TASR) - Maďarská polícia zhabala v budapeštianskej mestskej časti Starý Budín tabletky extázy a kokaín v hodnote 200 miliónov forintov (621.891 eur). Členov zločineckej skupiny prichytili policajti pri vykladaní drogy zo skrýš vozidla v podzemnej garáži, informovala v pondelok polícia agentúru MTI.


Vyšetrovatelia koncom minulého roka zistili, že 46-ročný obyvateľ mesta Szentendre v Peštianskej župe Árpád F. nakupuje v Holandsku drogy, ktoré dováža do Maďarska a tam ich predáva.

Kontraband prevážala prenajatým autom 69-ročná obyvateľka mesta Csanádpalota v Čongrádskej župe Éva F. M., pričom nakúpené omamné látky schoval vo vozidle 26-ročný automechanik z Budapešti. Dovezený tovar skladoval v nehnuteľnosti v III. budapeštianskom obvode 28-ročný Budapešťan Rudolf P. a polícia zadržala v súvislosti s týmto trestným činom aj 47-ročného Budapešťana Lászlóa P.

Policajti prichytili členov gangu v sobotu večer v podzemnej garáži obytného domu v Starom Budíne pri vyberaní drog z útrob auta. Vedľa auta našli kriminalisti štyri kilogramy tabletiek extáza a balík s 1,1 kilogramu kokaínu. V prednom nárazníku odhalili 13 vrecúšok s tabletkami extázy s celkovou hmotnosťou 16,1 kilogramu.

Príslušníci Vyšetrovacej pohotovostnej jednotky polície (KRNNYI) vykonali u všetkých zadržaných domové prehliadky, kde zbierali dôkazy a zhabali drahé predmety získané z predaja drog vrátane luxusného vozidla.

Vyšetrovatelia vypočuli ako podozrivých všetkých piatich členov skupiny a v prípade štyroch z nich iniciovali vzatie do vyšetrovacej väzby.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Dlhých dieloch a Vančurovej ulici spadli časti oporného múru
<< predchádzajúci článok
Ukrajina nakúpi od Turecka prieskumné a útočné drony Bayraktar TB2

Maďarská polícia odhalila skupinu dovážajúcu drogy z Holandska - diskusné fórum čitateľov