10. októbra 2010

Mág Halák začal misiu, stal sa prvou hviezdou

Dvanásťzápasová sobotňajšia porcia zápasov v NHL priniesla štyri slovenské asistencie a jeden výborný brankársky výkon. Najmä Jaroslavovi Halákovi môžu ...

halak Foto: SITA/AP

NEW YORK / PRAHA / ŠTOKHOLM 10. októbra (WEBNOVINY) - Dvanásťzápasová sobotňajšia porcia zápasov v NHL priniesla štyri slovenské asistencie a jeden výborný brankársky výkon. Najmä Jaroslavovi Halákovi môžu hráči St. Louis ďakovať za víťazstvo 2:1 po predĺžení v úvodnom dueli novej sezóny proti Philadelphii. Halák pochytal 29 z 30 striel z hokejok hráčov finalistu uplynulého ročníka a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. "Cítil som sa dnes výborne, snažil som sa zostať koncentrovaný až do konca," vyhlásil Halák, pre ktorého to bol prvý súťažný zápas v drese St. Louis po letnom prestupe z Montrealu. Víťazný gól Blues strelil v 2. min predĺženia obranca Carlo Colaiacovo. Obranca Andrej Meszároš v tíme hostí nebodoval.

Podiel na víťazstvách svojich tímov vďaka jednej asistencii zaznamenali v sobotu Marián Gáborík a Michal Handzuš. Gáborík asistoval pri piatom góle Rangers na ľade Buffala a hostia napokon zvíťazili hladko 6:3. Z domáceho tímu si obranca Andrej Sekera pripísal len dve trestné minúty a rovnaký počet mínusiek. Oveľa tesnejšie víťazstvo dosiahli hráči Los Angeles vo Vancouveri, keď zvíťazili 2:1 po nájazdoch. Handzuš prihrával štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času Justinovi Williamsovi na vyrovnávajúci gól na 1:1.
Jednu presnú prihrávku si pripísali na konto aj útočník Chicaga Marián Hossa a obranca Bostonu Zdeno Chára, ich tímy však neuspeli. Obhajca Stanleyho pohára Chicago podľahol doma Detroitu 2:3 a Boston v rámci európskeho úvodu NHL v Prahe prehral s Phoenixom 2:5. V druhom európskom súboji zvíťazili v Štokholme hráči Columbusu nad San Jose 3:2 po predĺžení a odplatili im tak prehru z piatku.

Výsledky - sobota:

Boston - Phoenix 2:5 (0:1, 0:3, 2:1) - Zdeno Chára (Boston) 0+1 - hralo sa v Prahe
San Jose - Columbus 2:3 po predĺž. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1) - hralo sa v Štokholme
Buffalo - New York Rangers 3:6 (0:2, 1:2, 2:2) - Marián Gáborík (Rangers) 0+1
Toronto - Ottawa 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
New York Islanders - Dallas 4:5 po sam. nájazdoch (0:2, 2:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
Pittsburgh - Montreal 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Washington - New Jersey 7:2 (1:2, 4:0, 2:0)
Tampa Bay - Atlanta 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
St. Louis - Philadelphia 2:1 po predĺž. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) - Jaroslav Halák (St. Louis) chytil 29 z 30 striel a stal sa prvou hviezdou duelu
Nashville - Anaheim 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Chicago - Detroit 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) - Marián Hossa (Chicago) 0+1
Vancouver - Los Angeles 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1) - Michal Handzuš (Los Angeles) 0+1