17. októbra 2012

Magdaléna Rybáriková na turnaji v Luxemburgu dohrala

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Luxemburgu (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf v hale), zastavila ju druhá ...

magdalena rybarikova LUXEMBURG 17. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Luxemburgu (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf v hale), zastavila ju druhá španielska prekážka na podujatí - Lourdes Domínguezová-Linová.

V súboji dvoch nenasadených hráčok 24-ročná piešťanská rodáčka Rybáriková podľahla o šesť rokov staršej súperke za 67 minút hladko 2:6, 3:6 a nevrátila jej prehru spred štyroch rokov zo semifinále turnaja ITF v Aténach (4:6, 1:6).

Z Luxemburgu si napriek tomu odvezie 2950 dolárov a 30 bodov do hodnotenia, v ktorom figuruje na 71. pozícii, najvyššie bola na 40. poste.

Rybáriková si v prvom kole poradila s inou Španielkou Carlou Suárezovou-Navarrovou nasedenou ako ôsmou. S Domínguezovou-Linovou v prvom sete prehrávala 0:2, ale pri podaní súperky znížila na 1:2 a držala s ňou krok až do stavu 2:3, keď prišlo ďalšie zlyhanie na servise.

Španielka set zakončila využitým brejkbalom. V úvode druhého dejstva obe aktérky nevyužili výhodu vlastného podania a Rybárikovej sa znova stal osudným šiesty gem. Za stavu 3:5 ešte odvrátila prvý mečbal, ale Domínguezová-Linová potvrdila víťazstvo čistou hrou pri svojom servise.

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):
Lourdes Domínguezová-Linová (Šp.) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:2, 6:3 za 67 minút