Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. mája 2021

Majský zostáva vo väzení, český súd mu zamietol žiadosť o podmienečné prepustenieObvodný súd pre Prahu 4 zamietol žiadosť odsúdeného Jozefa Majského o podmienečné prepustenie. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca súdu Michal ...Zdieľať
jozef majsky 676x458 11.5.2021 (Webnoviny.sk) - Obvodný súd pre Prahu 4 zamietol žiadosť odsúdeného Jozefa Majského o podmienečné prepustenie. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca súdu Michal Dvořák.


„Súd dospel k záveru, že neboli splnené podmienky pre podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody," povedal Dvořák. Doplnil, že rozhodnutie nie je právoplatné, keďže odsúdený voči nemu podal sťažnosť. O tej bude rozhodovať Mestský súd v Prahe.

Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) zamietol na pojednávaní 29. júla 2020 odvolanie Majského v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest. NS SR tak potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý ho v roku 2015 odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.

Odsúdeného Majského následne 4. augusta minulého roku zadržala v nemocnici v Prahe česká polícia. České súdy na jeseň 2020 rozhodli, že ho na Slovensko nevydajú, pretože má aj české občianstvo. Zároveň si však Majský na základe rozhodnutia českých súdov má trest odsedieť v Českej republike.


Zdroj: Webnoviny.sk - Majský zostáva vo väzení, český súd mu zamietol žiadosť o podmienečné prepustenie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zdravé varenie z vajec? Základom sú kvalitné suroviny
<< predchádzajúci článok
Exposlankyňa parlamentu Blahová sa postaví pred súd, Čistý deň žiada ospravedlnenie a vysoké odškodné

Majský zostáva vo väzení, český súd mu zamietol žiadosť o podmienečné prepustenie - diskusné fórum čitateľov