14. júla 2013

Majstrami sveta vo futbale sa po dráme stali mladí Francúzi

Finále: Francúzsko - Uruguaj 0:0 po predĺžení, 4:1 na strely zo značky pokutového kopu O 3. miesto: Ghana - Irak 3:0 (2:0) Góly: 35. Attamah, 45.+ Assifiuah, ...

amores ISTANBUL 14. júla (WEBNOVINY) - Finále:

Francúzsko - Uruguaj 0:0 po predĺžení, 4:1 na strely zo značky pokutového kopu

O 3. miesto:

Ghana - Irak 3:0 (2:0)
Góly: 35. Attamah, 45.+ Assifiuah, 78. AcheampongFrancúzski futbaloví reprezentanti sa stali majstrami sveta v kategórií do 20 rokov, keď v sobotňajšom finále v tureckom Istanbule zdolali rovesníkov z Uruguaja 4:1 na strely zo značky pokutového kopu.

V riadnom hracom čase aj po predĺžení sa duel skončil bezgólovou remízou. Naposledy sa európsky tím tešil z primátu na šampionáte tejto vekovej kategórie pred dlhými 14 rokmi zásluhou Španielska.

Stabilné výkony počas celého turnaja sa premietli aj do súboja o zlatú medailu, keď sa po 90 min zrodila bezgólová remíza a duel dospel do predĺženia. V ňom sa hra prelínala z jednej strany a druhú, Uruguajčania mali však viac vyložených príležitostí. V drese "galského kohúta" sa výborným výkonom zaskvel brankár Alphonse Areola, ktorý zneškodnil niekoľko stopercentných šancí Juhoameričanov.

V jedenástkovom rozstrele pokračoval gólman parížskeho Saint-Germain Areola v skvelom predstavení, keď zneškodnil dva z troch pokusov z "bieleho bodu" hráčov uruguajského tímu. Z francúzskeho mužstva premenili penaltu všetci štyria exekútori, a tak sa "Les Blues" mohli tešiť z celkového triumfu.