Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. októbra 2019

Maloobchodný predaj v Británii minulý mesiac opäť klesol



Ilustračná snímka.



Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Londýn 8. októbra (TASR) - Maloobchodný predaj v Británii minulý mesiac opäť klesol, keďže spotrebitelia pred brexitom znížili svoje výdavky pre obavy, že krajina opustí európsky blok bez dohody. Ukázal to najnovší prieskum britského maloobchodného konzorcia (BRC) a KPMG.


Výsledok septembrového monitoringu BRC-KPMG maloobchodného predaja v Spojenom kráľovstve bol najhorší pre daný mesiac od začiatku týchto záznamov v roku 1995.

Podľa prieskumu sa celkové tržby v septembri 2019 medziročne znížili o 1,3 %, zatiaľ čo pred rokom ešte vzrástli o 0,7 %.

Nákupy spotrebiteľov ovplyvňujú vyhliadky na brexit bez dohody. Nie je tak prekvapením, že rast tržieb opäť klesol, uviedla generálna riaditeľka BRC Helen Dickinsonová. Dodala, že aj teplejšie počasie v Británii "zasiahlo" predaj jesenného oblečenia.

Spresnila, že od marca sa maloobchodný predaj znížil už štyrikrát, keďže pokračujúca neistota okolo brexitu a chaos v politike škodia spotrebiteľom aj maloobchodníkom.

„Je potrebné vniesť jasnosť do našich budúcich obchodných vzťahov s našimi najbližšími susedmi a je životne dôležité, aby Británia neopustila EÚ bez dohody,“ dodala Dickinsonová.

Britský premiér Boris Johnson však varoval, že brexit neodloží a Spojené kráľovstvo opustí Európsku úniu 31. októbra, či už s dohodou alebo bez nej.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Súd v Paríži sa po 25 rokoch zaoberá financovaním Balladurovej kampane
<< predchádzajúci článok
Pri výbuchu bomby v Afganistane na univerzite sa zranilo 19 študentov

Maloobchodný predaj v Británii minulý mesiac opäť klesol - diskusné fórum čitateľov