17. marca 2011

Man City vypadlo v osemfinále EL-UEFA s Dinamom Kyjev

Benfica Lisabon, FC Twente, Spartak Moskva a Dinamo Kyjev sa stali prvými štyrmi štvrťfinalistami futbalovej Európskej ligy UEFA 2010/2011. Prienik medzi ...

bez nazvu Manchester City - Dinamo KyjevFoto: SITA/AP BRATISLAVA 17. marca (WEBNOVINY) - Benfica Lisabon, FC Twente, Spartak Moskva a Dinamo Kyjev sa stali prvými štyrmi štvrťfinalistami futbalovej Európskej ligy UEFA 2010/2011. Prienik medzi najlepších ôsmich si vybojovali vo štvrtkových odvetách osemfinále, zostávajúce štyri druhé časti konfrontácií v tejto fáze súťaže sa začali o 21.05 h.

Jednoznačne najväčším doterajším prekvapením osemfinále druhej najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže klubov je vyradenie ambiciózneho Manchestru City, ktorý po prehre 0:2 z trávnika Dinama Kyjev síce dokázal aj v oslabení o vylúčeného Balotelliho zmazať polovicu zo svojho manka, ale napokon si ani len nevynútil predĺženie.

Spartak Moskva, vlani na jeseň jeden zo súperov MŠK Žilina v základnej F-skupine Ligy majstrov, si priviezol z Amsterdamu sľubný výsledok 1:0 a v ruskej metropole pridal do siete Ajaxu ďalšie tri góly, pričom znova neinkasoval.

V ďalšom rusko-holandskom súboji mal nečakane blízko k zdramatizovaniu zdanlivo jasnej situácie Zenit Petrohrad (slovenský obranca Tomáš Hubočan sa zotavuje po zranení), ale po nezdare 0:3 z pôdy FC Twente dal pri Neve mužstvu z Enschede len dva góly, čo nestačilo. Ako je známe, domácich v deň odvety zronila správa o tragickom skone manželky brankára Viačeslava Malafejeva.

Benfica Lisabon pricestovala do Paríža s víťazstvom 2:1, ujala sa proti PSG vedenia 1:0, a hoci ešte do prestávky inkasovala, aj v tomto prípade si tím, ktorý v celkovom súčte doťahoval, napokon už nevybojoval aspoň predĺženie.

Priebežný súhrn štvrtkových odvetných stretnutí osemfinále Európskej ligy UEFA 2010/2011 vo futbale:

Manchester City (Angl.) - Dinamo Kyjev (Ukr.) 1:0 (1:0) - prvý zápas 0:2, do štvrťfinále postúpilo Dinamo Kyjev
Gól: 39. Kolarov, ČK: 36. Balotelli (Manchester City), rozhodoval: Cakir (Tur.)

Zenit Petrohrad (Rus.) - FC Twente (Hol.) 2:0 (2:0) - prvý zápas 0:3, do štvrťfinále postúpilo FC Twente
Góly: 16. Širokov, 38. Keržakov, rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

Spartak Moskva (Rus.) - Ajax Amsterdam (Hol.) 3:0 (2:0) - prvý zápas 1:0, do štvrťfinále postúpil Spartak Moskva
Góly: 21. Kombarov, 30. Welliton, 54. Alex Meschini, rozhodoval: Atkinson (Angl.)

Paríž St. Germain (Fr.) - Benfica Lisabon (Portug.) 1:1 (1:1) - prvý zápas 1:2, do štvrťfinále postúpila Benfica Lisabon
Góly: 35. Bodmer - 27. Gaitán, rozhodoval: Collum (Škót.).