17. marca 2011

Košice na prahu finále, vedú nad Trenčínom 3:0

Hokej - Slovnaft extraliga ...

bez nazvu Radosť hráčov HC Košice po prvom góle počas 3. zápasu play-off semifinále slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi Duklou Trenčín a HC KošiceFoto: SITA/Tomáš Somr TRENČÍN 17. marca (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - semifinále play-off - tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Dukla Trenčín - HC Košice 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0, 0:1) - stav série: 0:3
Góly: 29. Pardavý (Melichárek, Trefný), 42. R. Tvrdoň (Tybor, Gašparovič), 48. Martin Chovan (R. Tvrdoň, Tybor) - 9. Marcel Haščák (M. Šterbák), 45. Martin Frolík (Dravecký, Jenčík), 52. S. Gron (Fabuš), rozhodujúci sam. nájazd premenil Bartoš
Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: P. Kopecký (Trenčín) na 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, Kubuš - M. Orolin, Šefčík, 6150 divákov

Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, Martin Chovan, Trefný, Jarábek, S. Tomko - Pardavý, Blatný, Melichárek - Tybor, R. Tvrdoň, Gašparovič - Mikula, O. Ďuriš, Jánoš - L. Ružička, P. Kopecký, Koložváry

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, Michal Grman, Šeda, M. Šterbák, Deyl, Slimák - Michel Miklík, Kristek, Vorel - Fabuš, Bartoš, S. Gron - Dravecký, Zálešák, D. Pašek - Marcel Haščák, Jenčík, Martin Frolík

Obaja súperi vstúpili do súboja svižne a s patričným nasadením. Hostia však nedovolili domácim naplno rozvinúť očakávaný úvodný nápor a postupne sami prevzali réžiu hry do svojich rúk. V 6. min im ešte arbitri vrátane videorozhodcu neuznali gól pre hru so zdvihnutou hokejkou, ale v 9. min už otvorili skóre, keď Haščák strelou z uhla po ľade prekvapil brankára Kováča, ktorý puk poriadne nevidel. Trenčania sa proti všestranne disponovanému protivníkovi dlho nedokázali dostať do hernej pohody.

Košice bezpečne kontrolovali priebeh, v 21. min mal veľkú príležitosť Fabuš, ale Kováč jeho blafák vystihol. Domáci sa rozbehli až v polovici stretnutia, keď ich bojovú zástavu pozdvihol kapitán Pardavý - v 29. min unikol počas oslabenia a na dvakrát bekhendom prekonal hosťujúceho gólmana. Potom domácich výrazne podržal brankár Kováč, ktorý bravúrnymi zákrokmi zlikvidoval v krátkom časovom úseku 4 obrovské príležitosti Košíc.

Nástup do tretej tretiny výborne vyšiel Trenčínu: po 88 sekundách nestrážený Tvrdoň potrestal zaváhanie obrany hostí a zavesil puk povedľa brankára. Eufória domácich však netrvala dlho, pretože v 45. min traja trenčianski hráči ležiaci pred bránkou neukontrolovali puk, ten sa po Frolíkovom zásahu so šťastím prekotúľal za čiaru a bolo vyrovnané. Strelecké preteky však pokračovali - v 48. min využil presilovú hru domácich Chovan, keď jeho oblúčik od modrej čiary pristál až za Hudáčkovým chrbtom. O ďalšie štyri minúty však bolo opäť vyrovnané, a to po Gronovej tečovanej strele z diaľky. Zápas v tejto časti kvalitatívne gradoval a napätie vydržalo až do konca, pretože rozhodnúť sa muselo až v pridanom čase.

Počas predĺženia mali šance obe mužstvá, najväčšiu v poslednej minúte hosťujúci Miklík: jeho strelu však Kováč skvele vyrazil. Keďže rozhodujúcu chybu neurobil nikto, na rad prišli samostatné nájazdy. V nich uspeli iba Košičania Bartoš a Miklík, takže "oceliari" sú už veľmi blízko priblížili k postupu do finále.

Hlasy:
Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "Dnes sa prejavila neskúsenosť niektorých našich hráčov, ktorí ešte neodohrali veľa zápasov v play-off. Prehrali sme najmä vinou drobných chýb a niektorých netaktických vecí v našej hre. Neskladáme však zbrane, pôjdeme aj do ďalšieho stretnutia naplno a pokúsime sa Košice zdolať."

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Dobre sme vedeli, že nás čaká veľmi ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Veľmi dobre sme zvládli prvú tretinu, ale v tej druhej sme napriek tlaku a príležitostiam dostali gól počas našej presilovky, čo to nás riadne pribrzdilo. Dôležité však bolo, že sme v tretej časti hry dokázali vždy rýchlo odpovedať na góly domácich. O to viac, o čo sme neboli dostatočne produktívni v tretej tretine, nám to tam padalo v záverečných samostatných nájazdoch."