06. októbra 2018

Manchester United otočil doma zápas proti Newcastlu

Martin Dúbravka, archívna snímka.

Martin Dúbravka, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Londýn 6. októbra (TASR) - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v sobotňajšom zápase 8. kola anglickej Premier League nad Newcastlom United 3:2, hoci hostia viedli v 10. minúte po góloch Kenedyho a Yoshinoriho Muta už 2:0. Slovenského brankára v drese "The Magpies" Martina Dúbravku ako prvý prekonal v 70. minúte technickou strelou z priameho kopu Juan Mata.

Vyrovnávajúci gól dal o šesť minút neskôr Anthony Martial. O víťazstve "červených diablov" rozhodol v 90. minúte presnou hlavičkou Alexis Sanchez. V dramatickom súboji predviedol 29-ročný Dúbravka niekoľko výborných zákrokov, no Newcastle nezískal na Old Trafford ani bod.

Tottenham Hotspur vyhral vo Wembley nad Cardiffom 1:0. Jediný gól stretnutia dal v 8. minúte Eric Dier. "Kohúti" sa dostali priebežne na tretie miesto v tabuľke, Cardiff je s dvoma bodmi aj naďalej posledný.