Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. mája 2013

Manipuláciu so spisom o tunelovaní VSS prešetria, majú mlčaťProkurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorý sa zaoberá spisom o údajnom tunelovaní vo vojenskej rozviedke, dá prešetriť, či pri manipulácii so spisom nedošlo k porušeniu zákona. ...Zdieľať
tajne BRATISLAVA 27. mája (WEBNOVINY) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorý sa zaoberá spisom o údajnom tunelovaní vo vojenskej rozviedke, dá prešetriť, či pri manipulácii so spisom nedošlo k porušeniu zákona.


"Z dôvodu podozrenia z neoprávnenej manipulácie s utajovanou skutočnosťou prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vydá pokyn na prešetrenie, či nedošlo k spáchaniu prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti," uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Špeciálny prokurátor upozorňuje všetky osoby, ktoré sa oboznámili s obsahom tohto materiálu, že sú povinné zachovávať mlčanlivosť tak, ako to ukladá zákon o ochrane utajovaných skutočností.


Prokurátor dostal materiál od Fedora

Okrem toho predseda Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva Martin Fedor odstúpil špeciálnemu prokurátorovi spisový materiál s názvom Podozrenia z nezákonného nakladania s finančnými prostriedkami, hnuteľným a nehnuteľným majetkom VSS zo strany bývalého vedenia.

Prokuratúra zároveň potvrdila, že ide o totožný materiál, aký doručila na Úrad špeciálnej prokuratúry redaktorka denníka Sme a ktorý už pridelili konkrétnemu prokurátorovi.

Po tom, čo denník Sme dostal anonymne spis o údajnom tunelovaní v bývalej vojenskej rozviedke, odovzdali materiál Fedorovi aj na špeciálnu prokuratúru.

Tajná správa, ktorá v ostatných dňoch vyvolala veľkú odozvu v médiách a bola dôvodom viacerých rokovaní kontrolného výboru, údajne hovorí o tom, že dvaja šéfovia tajných vojenských služieb postupovali ako organizovaná skupina a s peniazmi a majetkom tajných služieb narábali tak, aby z toho mali osobný prospech oni alebo tretie osoby.


Minister tunelovanie odmieta

Dokument má 134 listov a zrejme vychádza z vnútorného vyšetrovania vo vojenskej rozviedke, ktoré sa rozbehlo, keď ministerstvo obrany viedol Ľubomír Galko.

Súčasný minister obrany Martin Glváč označil spis za mediálnu kačicu, fiktívnu konštrukciu, ktorá ohrozila záujmy štátu, fungovanie vojenského spravodajstva a životy jej príslušníkov v utajení.

Podľa ministra je preukázateľné, že k žiadnemu tunelovaniu nedošlo. Fedorovi sa prihlásili už traja svedkovia, ktorí by chceli vypovedať v tejto kauze, pričom ide o bývalých vysokých funkcionárov služby. Jedným z nich je napríklad bývalý zástupca šéfa VSS Vladimír Suchodolinský, ktorý tvrdí, že je autorom správy.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vyšetrovanie podľa Roberta Fica ukázalo, že VSS netunelovali (25. 5. 2013)
 Galko si myslí, že Smerákom tečie z megaškandálu do topánok (24. 5. 2013)
 Glváč: K tunelovaniu VSS nedošlo, je to mediálna kačica (24. 5. 2013)
 Glváč neinformoval výbor o tunelovaní, stopli to Smeráci (24. 5. 2013)
 O tunelovaní VSS chce vypovedať ďalší vysoký exfunkcionár (24. 5. 2013)
 Tajní už zistili, s čím súvisí materiál o tunelovaní VSS (22. 5. 2013)
 Galko by sa mal vzdať mandátu pre kauzu vo VSS, tvrdí Smer (22. 5. 2013)
 V kauze tunelovania sa nevyzná ani sviňa, tvrdí premiér Fico (21. 5. 2013)
 Exminister Galko si pamätá na viac spisov o rozkrádaní (21. 5. 2013)
 Bývalý dôstojník chcel rekonštruovať spis o tunelovaní VSS (21. 5. 2013)nasledujúci článok >>
Starosta Ósaky posielal Američanov za prostitútkami
<< predchádzajúci článok
Zahryznite sa do Auparku

Manipuláciu so spisom o tunelovaní VSS prešetria, majú mlčať - diskusné fórum čitateľov

tak že28.5. 9:00:43