Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

20. apríla 2016

Manželku herca Billa Cosbyho opäť vypočúvaliCamille Cosby, manželka amerického herca Billa Cosbyho, znovu vypovedala v prípade žaloby za urážku ...Zdieľať
cosby Camille Cosby vypovedala po tom, čo súd zamietol jej žiadosť o zrušenie ďalšieho vypočúvania.BRATISLAVA 20. apríla (WebNoviny.sk) - Camille Cosby, manželka amerického herca Billa Cosbyho, znovu vypovedala v prípade žaloby za urážku na cti, ktorú na jej manžela podalo spoločne sedem žien. Stalo sa tak po tom, ako Federálny súd v Massachusetts minulý týždeň zamietol jej žiadosť o zrušenie ďalšieho vypočúvania. Sedemdesiatdvaročná rodáčka z Washington D.C. preto v utorok opäť odpovedala na otázky právnika spomínaných siedmich žien Josepha Cammaratu.


Odporúčame:

Údajná Cosbyho obeť sa snaží zrušiť klauzulu o mlčanlivosti


Camille Cosby po prvý raz vypovedala vo februári

Camille Cosby, ktorá s hercom tvorí manželský pár už 52 rokov, po prvý raz vypovedala vo februári. Otázky, ktoré jej vtedy Cammarata položil, sa však údajne netýkali prípadu, ale jej sexuálneho života, politických názorov a smrti syna.

Z tohto dôvodu právnici požiadali súd o zrušenie ďalšej povinnosti svedčiť, tvrdiac, že "otázky boli irelevantné k témam prípadu a jednoducho boli vymyslené na to, aby svedkyňu znechutili, strápnili a zaťažili”.

Súd napokon túto žiadosť zamietol, no rozhodol, že Camille Cosby nemusí pri ďalšom vypočúvaní poskytnúť odpovede na otázky, ktorými by odhalila detaily zo svojho manželstva a súkromného života.

Cosbyho formálne obžalovali koncom decembra

Sedemdesiatosemročný Cosby čelí žalobe za urážku na cti, ktorú naňho podali Tamara Green, Therese Serignese, Linda Traitz, Louisa Moritz, Barbara Bowman, Joan Tarshis a Angela Leslie. Spravili tak po tom, ako predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) označil ich obvinenia zo sexuálneho zneužitia za výmysly a klamstvá. Cosby na ne potom vlani v decembri podal protižalobu, pričom ich taktiež obvinil z urážky na cti.

Rodák z Philadelphie, ktorý údajne zneužil viac než 50 žien, okrem toho čelí aj ďalším civilným žalobám ako aj obžalobe v prípade sexuálneho napadnutia Kanaďanky Andrey Constand z roku 2004. Tú naňho podala prokuratúra v štáte Pennsylvania, ktorá znovu otvorila tento prípad po tom, ako sa vlani v júli dostali na verejnosť informácie, že sa Cosby v roku 2005 priznal k zadováženiu sedatív s úmyslom podať ich ženám, s ktorými chcel mať sex. Jednou z nich vraj bola aj Constand. Cosbyho formálne obžalovali koncom decembra a následne ho prepustili na kauciu milión dolárov.

Začiatkom januára Cosby požiadal o zrušenie obžaloby, pričom jeho právna zástupkyňa Monique Pressley uviedla, že ňou prokuratúra porušila podmienky spomínanej výpovede z roku 2005. Súd však žiadosť zamietol. Cosby sa voči verdiktu odvolal a zároveň Constand zažaloval za porušenie mimosúdnej dohody z roku 2005. Hercovi v prípade uznania viny hrozí až desaťročný trest odňatia slobody.

William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem spomínaného sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents The Cosnarati: State Of Emergency (2009).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Laureátkou Ceny Jána Johanidesa sa stala A. Vášová za Menoslov
<< predchádzajúci článok
Tvorcovia snímky Para nad riekou: Je to vlastne recept na život

Manželku herca Billa Cosbyho opäť vypočúvali - diskusné fórum čitateľov