10. októbra 2009

Marcel Hossa strelil 2 góly a je lídrom poradia kanonierov

Výbornú formu potvrdil útočník Marcel Hossa, ktorého Dinamo Riga v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) síce podľahlo Magnitogorsku 2:4, ale brat slávnejšieho Mariána z Chicaga ...

MOSKVA 10. októbra (WEBNOVINY) - Výbornú formu potvrdil útočník Marcel Hossa, ktorého Dinamo Riga v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) síce podľahlo Magnitogorsku 2:4, ale brat slávnejšieho Mariána z Chicaga Blackhawks zaznamenal obidva góly svojho mužstva. Najskôr otvoril skóre stretnutia v 12. minúte, a potom v 30. minúte ešte vyrovnal na 2:2. Rodák z Ilavy je aktuálne 4. v tabuľke produktivity so 14 bodmi (9+5), pričom spolu s českým zakončovateľom Jaromírom Jágrom z Omska je s 9 gólmi lídrom poradia kanonierov KHL.

Sobota bola šťastným dňom slovenských hokejistov, keď v deviatich zápasoch zaznamenali dovedna 9 bodov. V kvalitných výkonoch pokračuje aj veterán kazašského Barysu Astana Jozef Stümpel, ktorý gólom a asistenciou prispel k víťazstvu svojho tímu nad Chabarovskom 4:2. Tridsaťsedemročný center je aktuálne v kanadskom bodovaní s 13 bodmi za 5 presných zásahov a 8 asistencií na 7. mieste. Slovenský rukopis nesie aj víťazstvo Čerepovca nad Nižnekamskom (2:1 po sam. nájazdoch). Gól domácich dosiahol Marek Zagrapan, asistoval mu ďalší Slovák, obranca Peter Smrek. Krátko po prestupe sa z prvého bodu v drese Dinama Minsk radoval aj obranca Richard Lintner, bieloruské mužstvo vyhralo v Čeľabinsku 6:4. Bod za asistenciu si do štatistík pripísali aj Tomáš Slovák z Jekaterinburgu a Richard Kapuš z Novokuznecku. Z víťazstva sa však tešil iba prvý menovaný.

Výsledky sobotňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy:

Omsk - Novosibirsk 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Jekaterinburg - Dinamo Moskva 3:1 (0:0, 0:1, 3:0) - Tomáš Slovák (Jekaterinburg) 0+1

Magnitogorsk - Dinamo Riga 4:2 (0:1, 3:1, 1:0) - Marcel Hossa 2+0 (Dinamo Riga)

Čeľabinsk - Dinamo Minsk 4:6 (1:2, 1:2, 2:2) - Richard Lintner (Dinamo Minsk) 0+1

Ufa - Novokuzneck 4:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0) - Richard Kapuš (Novokuzneck) 0+1

Astana - Chabarovsk 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) - Jozef Stümpel (Astana) 1+1

Petrohrad - Togliatti 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Čerepovec - Nižnekamsk 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0) - Marek Zagrapan 1+0, Peter Smrek 0+1 (obaja Čerepovec)

Mytišči - Kazaň 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)