Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. januára 2006

Marcela Laiferová pokrstila knihu Z mojej kuchyneSlovenská speváčka Marcela Laiferová vo štvrtok podvečer uviedla do života svoju knihu Z mojej kuchyne. Úlohy moderátora sa v priestoroch kníhkupectva Svet knihy zhostil jej dlhoročný textár a ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. januára (WN/SITA) - Slovenská speváčka Marcela Laiferová vo štvrtok podvečer uviedla do života svoju knihu Z mojej kuchyne. Úlohy moderátora sa v priestoroch kníhkupectva Svet knihy zhostil jej dlhoročný textár a priateľ Zoro Laurinc. Krstnou mamou knižky sa stala Oľga Feldeková, ktorá krstila aj Laiferovej prvú knihu Žiť svoj sen. Pôvodne mala prísť aj s manželom Ľubomírom Feldekom, ten sa ale pre pracovné povinnosti ospravedlnil. Keďže prevažnú časť knižky tvoria recepty, krstilo sa múkou. "Musím pogratulovať vydavateľstvu Ikar, že majú takúto autorku a pogratulovať Marcelke k tejto knihe. Som polichotená, že môžem byť krstnou mamou tejto knihy a som šťastná, že som Marcelkina kamarátka, lebo nie len vynikajúca speváčka, lekárka, ale dokonca aj čarodejnica, spisovateľka a kuchárka. Som presvedčená, že tieto recepty nie sú obyčajné recepty, že je v nich aj kus Marcelkinho čarodejníctva, ktoré tam vložila a že každý, kto bude podľa tejto knihy variť, tak sa mu pri jedení splní všetko, čo si zaželá," povedala Feldeková o autorke a jej najnovšej knižke. Zoro Laurinc na záver daroval Laiferovej sitko so slovami, aby si cez neho preosievala všetky svoje starosti.

Ako autorka uviedla v rozhovore pre agentúru SITA, knižku napísala na popud riaditeľky vydavateľstva Ikar Valérie Malíkovej. "Som všeobecne známa ako gazdiná, celý môj život dávam recepty do novín a veľmi rada varím. Pani riaditeľka mi navrhla túto tému a ja som s radosťou pozbierala niektoré z mojich receptov. Zbierala som ich v celom svete, takže je tam taká všehochuť," vysvetlila. Kniha Z mojej kuchyne podľa jej slov ale nie je kuchárska kniha, ale kniha pre domácnosť, v ktorej si každý nájde rôzne potrebné rady. "Je to taká kniha pre domácnosť - aj pre mužov, aj pre ženy. Keď sa chcete niečo naučiť, alebo trošku zdravšie stravovať, tak by ste to tam mohli nájsť," uviedla. Recepty má Laiferová po mame, ale množstvo ich nazbierala aj sama. "Keď som spievala niekde a nejaké jedlo mi chutilo, tak som hneď išla do kuchyne a poprosila som pána kuchára o recept," prezradila speváčka, podľa ktorej je jedlo veľmi dôležitá kategória kultúry a treba si ho užívať, nie ho len rýchlo do seba nahádzať. Sama má podľa vlastných slov rada všetko jedlo, ale dáva si pozor na to, aby sa stravovala sezónne. "Ja rada varím všetko a mám rada každé jedlo, ale vždy v sezóne. Povedzme kyslú kapustu nejem nikdy v lete ani na jar - to je zimné jedlo, tak ju jem v zime," povedala.

Marcela Laiferová vydala v Ikare už svoju druhú knihu. V prvom titule Žiť svoj sen (2003) vyrozprávala svoj životný príbeh a radí v ňom ženám, čo robiť, aby boli príťažlivé, šťastné a vyrovnané. Za túto knihu získala v roku 2005 ocenenie vydavateľstva Ikar Zlatá kniha v kategórii Osobnosti radia. Predalo sa jej viac ako 10 tisíc kusov.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bonzáčik na Markíze porazil konkurenciu
<< predchádzajúci článok
Madonna prihlásila deti do jazdeckej školy

Marcela Laiferová pokrstila knihu Z mojej kuchyne - diskusné fórum čitateľov