25. marca 2012

Marián Gáborík dal dva góly, Zdeno Chára odohral 1000. zápas

Slovenský hokejista Zdeno Chára odohral v sobotu jubilejný 1000. zápas v zámorskej NHL. Kapitán Boston oslávil jubileum, ktoré dosiahol len ako 19. obranca v histórii, víťazstvom 4:2 na ľade Los Angeles. ...

zdeno chara NEW YORK 25. marca (WEBNOVINY) - Slovenský hokejista Zdeno Chára odohral v sobotu jubilejný 1000. zápas v zámorskej NHL. Kapitán Boston oslávil jubileum, ktoré dosiahol len ako 19. obranca v histórii, víťazstvom 4:2 na ľade Los Angeles.

Chára v zápase nebodoval, v závere druhej tretiny si odsedel dvojminútový trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, v defenzíve Bruins dominoval. Po stretnutí vyhlásili trenčianskeho rodáka za jeho prvú hviezdu.

Chára v doterajších 1000 dueloch strelil 136 gólov a pridal 315 asistencií. Okrem 451 kanadských bodov má v štatistikách 142 plusových bodov, 1467 trestných minút.

V súboji v Los Angeles sa skončila šesťzápasová víťazná šnúra domácich i séria štyroch prehier v rade obhajcov Stanleyho pohára.

Strelecky sa darilo Mariánovi Gáboríkovi, ktorý sa dvoma gólmi podieľal na výhre na ľade Toronta 4:3 po samostatných nájazdoch.

Gáborík strelil v tejto sezóne už 37 gólov a v tabuľke kanonierov mu patrí tretia priečka. Rangers ako prvý tím vo Východnej konferencii v tomto ročníku prekonali hranicu 100 bodov.

V rozstrele samostatných nájazdov rozhodol Michal Handzuš o výhre San Jose nad Phoenixom 4:3. Brankár Peter Budaj nastúpil v drese Montrealu vo Philadelphii, z 33 striel domácich inkasoval štyri góly. Canadiens napokon prehrali 1:4.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Dallas - Calgary 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Toronto - New York Rangers 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1) - Marián Gáborík (NYR) 2+0, 5 streleckých pokusov, 21:07 min na ľade, po zápase ho vyhlásili za druhú hviezdu

Ottawa - Pittsburgh 8:4 (1:2, 4:1, 3:1)

Philadelphia - Montreal 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) - Peter Budaj (MON) mal 29 úspešných zákrokov

Tampa Bay - New York Islanders 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Buffalo - Minnesota 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Detroit - Carolina 5:4 (0:1, 3:3, 2:0)

Nashville - Winnipeg 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Los Angeles - Boston 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Colorado - Vancouver 2:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

San Jose - Phoenix 4:3 po sam. nájazdoch (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0) - Michal Handzuš (SJ) premenil rozhodujúci sam. nájazd