17. februára 2012

Marián Hossa skóroval aj asistoval v zápase proti Rangers

Hokejisti Chicaga po sérii deviatich neúspechov v rade prvýkrát vyhrali, keď aj vďaka dvom kanadským bodom Mariána Hossu uspeli na ľade New York Rangers 4:2. Blackhawks ukončili najhoršiu ...

hossa CHICAGO 17. februára (WEBNOVINY) - Hokejisti Chicaga po sérii deviatich neúspechov v rade prvýkrát vyhrali, keď aj vďaka dvom kanadským bodom Mariána Hossu uspeli na ľade New York Rangers 4:2.

Blackhawks ukončili najhoršiu sériu za posledných päť rokov. Hráči Chicaga strelili všetky štyri góly počas úvodných desiatich minút. Rangers, v drese ktorých sa Marián Gáborík prezentoval štyrmi neúspešnými strelami, prišli o šancu vystriedať Detroit na čele celej NHL.

Z presného zásahu sa tešil aj Michal Handzuš zo San Jose, Sharks však prehrali s Tampou Bay 5:6, o čom rozhodol v predĺžení Martin St. Louis. Ďalší hráč Lightning Steven Stamkos zaznamenal 2 góly, celkovo ich má v tomto ročníku na svojom konte už 39 a je lídrom tabuľky strelcov. V 300 zápasoch NHL nazbieral Stamkos 298 bodov (158+140).

V drese Philadelphie chýbal pre zranenie v hornej časti tela Andrej Meszároš, Flyers zdolali Buffalo Andreja Sekeru hladko 7:2. St. Louis bez Jaroslava Haláka v bránke si poradilo s New York Islanders hladko 5:1. Milan Jurčina zaznamenal ďalšie dva mínusové body a s 24 mínuskami je momentálne na tom najhoršie v celej súťaži.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Philadelphia - Buffalo 7:2 (0:2, 4:0, 3:0)

Tampa Bay - San Jose 6:5 po predĺžení (2:1, 1:3, 2:1, 1:0) - Michal Handzuš (SJ) 1+0

New York Rangers - Chicago 2:4 (0:4, 1:0, 1:0) - Marián Hossa (CHI) 1+1

Minnesota - Winnipeg 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Dallas - Calgary 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

St. Louis - New York Islanders 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Los Angeles - Phoenix 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)