Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. septembra 2018

Matica slovenská vystaví svadobné kroje zo svojej šatniceIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jozef Poliak
Vrútky 11. septembra (TASR) – Matica slovenská (MS) predstaví svadobné kroje zo svojej šatnice na výstave s názvom "Čo to za veselie", inšpirovanej svadobnou ľudovou piesňou s rovnomenným názvom. Výstavu otvoria v pondelok 17. septembra o 16.00 h v Kultúrnej sále Kriváň vo Vrútkach. TASR o tom informovala hovorkyňa MS Veronika Matušková.


"Tradičné ľudové svadobné kroje z rôznych regiónov Slovenska si zaslúžia pozornosť širokej laickej i odbornej verejnosti, preto sme sa rozhodli poukázať na ich rozmanitosť a pestrosť. Výstava bude pozostávať z fotografií svadobných ľudových krojov s prezentáciou 16 párov svadobných a deviatich sviatočných ľudových krojov," vysvetlila vedúca Šatnice Matice slovenskej a kurátorka výstavy Milada Špalková.

"Výstava, ktorá potrvá do 26. septembra, bude prístupná širokej verejnosti, teda pre deti, mládež, dospelých aj seniorov. Pre nich sú určené aj sprievodné aktivity ako tvorivé dielne a kultúrny program zameraný na folklór," dodala Matušková.

Výstavu otvorí MS v spolupráci s mestom Vrútky, Turčianskym kultúrnym strediskom v Martine a Združením turčianskych muzikantov. Projekt finančne podporili Matica slovenská, Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Saudskoarabskej princeznej ukradli z hotela klenoty za státisíce eur
<< predchádzajúci článok
Inscenácia Kráľ Havran predstaví na troch miestach život M. Korvína

Matica slovenská vystaví svadobné kroje zo svojej šatnice - diskusné fórum čitateľov