Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. apríla 2023

Matovič sa má ospravedlniť Blahovi za výrok o „mydlení barana“, rozhodol súdPoslanec OĽaNO Igor Matovič sa má na najbližšej schôdzi Národnej rady SR ...Zdieľať
untitled 1 2 676x437 3.4.2023  - Poslanec OĽaNO Igor Matovič sa má na najbližšej schôdzi Národnej rady SR ospravedlniť Ľubošovi Blahovi (Smer-SD) za výroky zo septembra 2020 o „mydlení barana“.


O rozhodnutí Krajského súdu v Trnave informoval Blaha na sociálnej sieti s tým, že je právoplatné. Súd tiež priznal Blahovi náhradu trov konania v stopercentnej výške.

Blaha zažaloval Matoviča za výrok z 24. septembra 2020, keď v pozícii predsedu vlády na pôde parlamentu počas Hodiny otázok hovoril o informácii, ktorú dostal e-mailom a podľa ktorej Blaha ešte ako študent preskočil plot záhrady a „mydlil barana“. Reagoval tak na vystúpenie Blahu, ktorý hovoril o Matovičovej manželke ako o „bielej kobyle“.


V spore poslanca Ľuboša Blahu a Igora Matoviča o ochranu osobnosti a poskytnutie primeraného zadosťučinenia pôvodne rozhodol Okresný súd v Trnave v máji 2021, rozsudok však až doteraz nebol právoplatný.
 Zdroj: SITA.sk - Matovič sa má ospravedlniť Blahovi za výrok o „mydlení barana“, rozhodol súd © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hlas-SD spúšťa petíciu za zmenu s názvom Dostaňme Slovensko na správnu cestu, pozostáva z troch bodov
<< predchádzajúci článok
Policajní exfunkcionári obvinení z protidrogovej akcie Chikara 2 budú stíhaní na slobode