Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. júla 2021

Matovič škodí celej vláde, kritizuje Lehotský a nepáčia sa mu ani útoky na KolíkovúPoslanec Národnej rady SR (NR SR) Tomáš Lehotský (Za ľudí) má výhrady voči tomu, ako Igor ...Zdieľať
tomas lehotsky 676x444 1.7.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanec Národnej rady SR (NR SR) Tomáš Lehotský (Za ľudí) má výhrady voči tomu, ako Igor Matovič (OĽaNO) riadi svoje ministerstvo. Rovnako ho znepokojuje, ako útočí na ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí). Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti.


Lehotský sa v stredu 30. júna pri hlasovaní v parlamente o návrhu na vyslovenie nedôvery ministrovi financií zdržal. Za jeho odvolanie hlasovalo iba 51 z prítomných 135 poslancov, pričom na odvolanie ministra z funkcie je potrebná nadpolovičná väčšina hlasov všetkých poslancov parlamentu, teda minimálne 76.

„Škodí tým celej vláde Eduarda Hegera (OĽaNO), ktorú ako poslanci podporujeme," podotkol. Na druhej strane tvrdí, že nebude hlasovať za odvolanie akéhokoľvek ministra tejto vlády, ktoré navrhne opozícia. Lehotský dodal, že sa pri hlasovaní zdržal spolu so všetkými poslancami frakcie, ktorí nepovažujú Veroniku Remišovú (Za ľudí) za svoju predsedníčku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Matovič škodí celej vláde, kritizuje Lehotský a nepáčia sa mu ani útoky na Kolíkovú © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Digitálne technológie treba rozvíjať v prospech človeka a spoločnosti, uviedol Korčok na diskusii ministrov
<< predchádzajúci článok
Vláda zaostáva za svojimi sľubmi, transparentné výberové konania sa podľa INEKO zatiaľ veľmi nekonali

Matovič škodí celej vláde, kritizuje Lehotský a nepáčia sa mu ani útoky na Kolíkovú - diskusné fórum čitateľov