06. decembra 2007

MBK Ružomberok zdolal Université BC Neuchatel 73:70

Zostava a body Ružomberka: Palušná 17, Kupčíková 14, Podešvová 14 (1), L. Wilsonová 13, (1), Krumbergová 9, (Lukačovičová 6, Chabadová 0, Černáková 0, Felixová 0, Novocká 0) - najviac bodov ...

BRATISLAVA 6. novembra(SITA)- Zostava a body Ružomberka: Palušná 17, Kupčíková 14, Podešvová 14 (1), L. Wilsonová 13, (1), Krumbergová 9, (Lukačovičová 6, Chabadová 0, Černáková 0, Felixová 0, Novocká 0) - najviac bodov Neuchatelu: Hicksová 24 (3), Charlierová 19 (2), Bovykinová 17 (2).

TH: 31/25 - 22/15, fauly: 18 - 20, trojky: 21/2 - 21/7, rozhodovali Poljanšek (Slovin.) a Čajkovskij (Ukr.), 1200 divákov

Zápas bol vyrovnaný rovnako ako prvé meranie síl v polovici novembra. Ružomberčanky viedli v 4. min 10:8, potom však poľavili v koncentrácii a v 6. minúte bolo 10:11. Až do konca to potom bol boj o každú loptu a každý meter palubovky. Takmer celú tretiu štvrtinu viedol Neuchatel, slovenský vicemajster mu však nedovolil získať výraznejší náskok. Necelú minútu pred koncom však znížila Krumbergová na 68:69 a dráma vrcholila. Dvadsaťdva sekúnd pred záverečným klaksónom dostala do vedenia domáci tím trojkou Wilsonová (71:69), no po faule Ružomberčanky Podešvovej Hicksová znížila na 71:70. Našťastie, najlepšia strelkyňa hostí premenila len jeden z dvoch trestných hodov. Vzápätí faulovali hráčky Neuchatelu a Wilsonová dvoma úspešnými šestky poistila triumf Ružomberka.

Hlasy po zápase:

Stanislav Onuška (tréner Ružomberka): "Potvrdilo sa, že švajčiarsky tím je výborný. Ťahali sme sa o každý bod, ale musím priznať, že súper mal herne mierne navrch. Lepšie sme však zvládli záver stretnutia. Pravda, aj so šťastím, veď rozhodujúcu trojku zaznamenala Wilsonová, ktorej sa dnes strelecky nedarilo."

Simona Podešvová (pivotka Ružomberka): "Bol to veľmi náročný duel. Dnes to nebolo o výkone jednej či dvoch hráčok, víťazstvo je dielom celého kolektívu. Súper takmer celý čas viedol, ale verili sme, že napokon uspejeme my. Sme radi, že aj po tomto zápase sme ostali bez prehry."

Ďalší výsledok:
Zala Volán ZTE Zalaegerszeg (Maď.) - Kozačka-Zalk Záporožie (Ukr.) 55:71 (16:20, 9:19, 12:15, 18:17)