Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. januára 2024

Medzinárodný trestný súd vyšetruje potenciálne zločiny voči novinárom v Izraelsko-palestínskom konflikteMedzinárodný trestný súd (ICC) potvrdil, že vyšetruje potenciálne zločiny voči novinárom vo vojne medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutímZdieľať
aptopix_israel_palestinians_89203 676x451 9.1.2024 (SITA.sk) - Medzinárodný trestný súd (ICC) potvrdil, že vyšetruje potenciálne zločiny voči novinárom vo vojne medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy. Na svojej webstránke o tom informuje denník The Guardian s odvolaním sa na mimovládnu organizáciu Reportéri bez hraníc.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Organizácia podala na súde dve žaloby, v ktorých hovorí o vojnových zločinoch v súvislosti s úmrtiami novinárov, ktorí sa snažili informovať o konflikte. Kancelária prokurátora ICC Karima Khana organizáciu podľa jej slov uistila, že zločiny voči novinárom sú zahrnuté v ich vyšetrovaní situácie na palestínskych územiach.

Od začiatku vojny v októbri zomrelo najmenej 79 novinárov a zamestnancov médií, väčšina z nich boli Palestínčania, uvádza Výbor na ochranu novinárov.


Zdroj: SITA.sk - Medzinárodný trestný súd vyšetruje potenciálne zločiny voči novinárom v Izraelsko-palestínskom konflikte © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina vyrába viac dronov než štát dokáže kúpiť, tvrdí minister Fedorov
<< predchádzajúci článok
Rusko zaradilo Chodorkovského na zoznam hľadaných ľudí, viní ho zo šírenia falošných informácií o ruskej armáde