Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2021

Merkelová odsúdila ostreľovanie Izraela a antisemitské demonštrácie v Nemecku tolerovať nemieniNemecko nebude v súvislosti s najnovším napätím na Blízkom východe tolerovať antisemitské demonštrácie. V piatok to v mene kancelárky Angely ...Zdieľať
germany_politics_06385 0facd2132b1545c5a8c10a287c20d978 676x451 14.5.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecko nebude v súvislosti s najnovším napätím na Blízkom východe tolerovať antisemitské demonštrácie. V piatok to v mene kancelárky Angely Merkelovej skonštatoval jej hovorca.

Protestovali pred synagógou


Obavy a odsúdenie tento týždeň vyvolali protiizraelské demonštrácie vo viacerých nemeckých mestách, najmä v Gelsenkirchene, kde sa protestujúci zišli pred synagógou. Na verejnosť sa následne dostalo video s desiatkami ľudí, ktorí mávali palestínskymi a tureckými vlajkami a vulgárne pritom nadávali na Židov.

Merkelovej hovorca Steffen Seibert v piatok vyhlásil, že „ktokoľvek, kto využije takéto protesty na to, aby vykrikoval svoju nenávisť voči Židom, zneužíva svoje právo demonštrovať" a dodal, že nemecká demokracia nebude tolerovať „antisemitské demonštrácie".

Kurz vztýčil izraelskú vlajku


Merkelová podľa jeho slov odsudzuje pokračujúce ostreľovanie Izraela palestínskym militantným hnutím Hamas a nič podľa nej „nemôže ospravedlniť takýto teror". Raketové útoky musia okamžite prestať, dodal Seibert.

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz zas prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter oznámil, že na svojom úrade vztýčil na znak solidarity izraelskú vlajku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová odsúdila ostreľovanie Izraela a antisemitské demonštrácie v Nemecku tolerovať nemieni © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tragédia z bratislavského výťahu má ďalšiu obeť, rozsiahlym zraneniam podľahla aj mladá mamička
<< predchádzajúci článok
Na cestu do Izraela či Palestíny by ste mali zabudnúť, ministerstvo vydalo pre nepokoje varovanie

Merkelová odsúdila ostreľovanie Izraela a antisemitské demonštrácie v Nemecku tolerovať nemieni - diskusné fórum čitateľov