Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2019

Mesto Svit zrekonštruuje Dom smútku vďaka dotácii z envirofonduMesto Svit získalo dotáciu na rekonštrukciu Domu smútku. Daniela Virostko z mestského úradu informovala, že tieto priestory pietnych rozlúčok sú už dlhodobo nevyhovujúce nielen ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: Teraz.sk
Svit 3. augusta (TASR) – Mesto Svit získalo dotáciu na rekonštrukciu Domu smútku. Daniela Virostko z mestského úradu informovala, že tieto priestory pietnych rozlúčok sú už dlhodobo nevyhovujúce nielen po technickej stránke.


Práve tento týždeň nám doručili rozhodnutie o schválení dotácie z Environmentálneho fondu vo výške takmer 140.000 eur. Suma bude použitá na zateplenie, výmenu strechy a okien či kúrenia,“ uviedla Virostko. Dodala, že rekonštrukcia bude zahŕňať aj prestavbu vnútorných priestorov a exteriérové úpravy, ktoré budú financované z vlastných zdrojov mesta. 

Budova je situovaná v blízkosti cintorína a miestneho kostola. „Rekonštrukcia by sa mala začať na jeseň tohto roka a jednotlivé práce by mal zhotoviteľ zrealizovať do marca budúceho roka,“ uzavrela Virostko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na pobreží Islandu uhynuli desiatky veľrýb
<< predchádzajúci článok
Za autom ťahal psa, bola to iba nehoda?

Mesto Svit zrekonštruuje Dom smútku vďaka dotácii z envirofondu - diskusné fórum čitateľov