Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. septembra 2018

Mestskí policajti v Starej Ľubovni budú využívať elektromobilIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok
Stará Ľubovňa 14. septembra (TASR) – Mestská polícia v Starej Ľubovni bude pri svojej práci využívať nový elektromobil. Koncom augusta totiž mestu oznámili rozhodnutie ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) o poskytnutí finančných prostriedkov vo výške 30.000 eur na jeho nákup.


Žiadosť o poskytnutie dotácie na realizáciu projektu predložila samospráva Environmentálnemu fondu začiatkom mája tohto roku. „Cieľom projektu je dosiahnuť zníženie množstva vypustených znečisťujúcich látok do ovzdušia zakúpením nového elektromobilu pre potreby miestnej polície. Jeho realizáciou predpokladáme aj zvýšenie povedomia obyvateľov o využívaní alternatívnych pohonov v automobilovej doprave,“ konštatovala koordinátorka projektu Ivana Vrbjarová z Mestského úradu (MsÚ) v Starej Ľubovni.

Pozitívny vplyv môže mať podľa nej elektromobil aj na iné subjekty, či už súkromnej alebo verejnej sféry, ktoré sa taktiež rozhodnú vykonávať svoju činnosť ekologickejším spôsobom. Môžu tak prispieť k zvýšeniu kvality životného prostredia v meste.

O aký typ vozidla pôjde, sa rozhodne až po zrealizovaní verejného obstarávania. „Naši policajti využívali elektromobil približne dva týždne už aj začiatkom roka 2018, a to vďaka aktivite Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií Slovenska. Pozitívne hodnotili jeho využitie predovšetkým na hliadkovú činnosť na území mesta. Realizáciou projektu prispejeme k vytvoreniu bezpečného prostredia prostredníctvom ekonomicky efektívneho a hlavne ekologického riešenia, ktoré zakúpenie elektromobilu určite predstavuje,“ dodáva prednosta MsÚ Aleš Solár. Nový elektromobil tak bude podľa neho predstavovať nielen modernizáciu vozového parku radnice, ale prispeje aj k zníženiu negatívnych vplyvov na životné prostredie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predstavujeme garantovanú energetickú službu, spoľahlivého pomocníka pri obnove budov a zariadení
<< predchádzajúci článok
Spoločnosť SpaceX má prvého pasažiera na prelet okolo Mesiaca

Mestskí policajti v Starej Ľubovni budú využívať elektromobil - diskusné fórum čitateľov