26. októbra 2009

Meszároš už trénoval, zranenie nie je vážne

Zranenie hokejového obrancu Andreja Meszároša nie je vážne, považskobystrický rodák už v nedeľu trénoval. Slovenský zadák v službách Tampy Bay dostal v tretej tretine sobotňajšieho zápasu s ...

TAMPA 26. októbra (WEBNOVINY) - Zranenie hokejového obrancu Andreja Meszároša nie je vážne, považskobystrický rodák už v nedeľu trénoval. Slovenský zadák v službách Tampy Bay dostal v tretej tretine sobotňajšieho zápasu s Buffalom (2:3 po sam. nájazdoch) úder hokejkou do hlavy, čepeľ zasiahla ľavé oko. Po zákroku jedného zo súperov zo zápasu odstúpil. Následne sa podrobil podľa Tampa Tribune vyšetreniam tomografom, ktoré boli negatívne. Meszároš odohral v sobotu svoj deviaty zápas v sezóne, v štatistikách má bilanciu 2 góly, 1 asistencia, 5 mínusových bodov, 27 streleckých pokusov a 8 trestných minút.

Bootha prepustili z nemocnice

Krídelníka Florida Panthers Davida Bootha prepustili v nedeľu z nemocnice vo Philadelphii. Hokejový útočník utrpel po zákroku kapitána Flyers Mika Richardsa v sobotňajšom dueli otras mozgu. K incidentu došlo v druhej tretine sobotňajšieho zápasu, keď Bootha Richards tvrdo bodyčekoval. Zadák Floridy potom ostal ležať na ľade, museli ho odniesť na nosidlách. Richards dostal za svoj zákrok trest na 5 minút plus do konca zápasu, vedenie NHL mu už žiaden dodatočný dištanc neudelí.

Vancouver prišiel aj o Wellwooda

Dlhý zoznam zranených hráčov Vancouver Canucks rozšíril Kyle Wellwood, ktorý si v sobotňajšom zápase proti Torontu pri blokovaní jednej zo striel Mika Komisareka zlomil palec na pravej nohe. "Trafila ma strela priamo do korčule a zlomila mi palec na pravej nohe," uviedol Wellwood, ktorý súboj s Torontom dohral, ale po zápase a vyzutí korčule mu noha opuchla. "Počas stretnutia som necítil žiadnu bolesť. Keď som však vyzul korčuľu, začalo to byť hrozné," dodal Wellwood. Vancouver na jeho miesto v zostave povolal z farmy v Manitobe krídelníka Sergeja Širokova. V tíme Canucks sú dlhodobo zranení Daniel Sedin, Sami Salo a Pavol Demitra.

Giguere má problémy so slabinami

Brankár Anaheim Ducks Jean-Sebastian Giguere vynechal nedeľňajší tréning a pravdepodobne nenastúpi ani v pondelkovom zápase hokejovej NHL proti Torontu. Giguere si natiahol slabiny v sobotňajšom dueli s Columbusom. Zranenie by si však nemalo vyžiadať dlhú pauzu. "Potrebujem pár dní oddychu a potom uvidíme, čo bude ďalej," povedal pre OC Register Giguere. Vedenie Anaheimu vzhľadom na zdravotný stav Kanaďana povolalo z farmy v Bakersfielde Justina Poggeho.