Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. septembra 2023

Metropolu východu navštívil kardinál Pietro ParolinKošice pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, navštívil druhý najvyšší predstaviteľ Vatikánu kardinál Pietro Parolin. Ukrajinská komunita Po príchode ho na ...Zdieľať
6504404ff0c34392514262 676x451 17.9.2023 (SITA.sk) - Košice pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, navštívil druhý najvyšší predstaviteľ Vatikánu kardinál Pietro Parolin.

Ukrajinská komunita


Po príchode ho na letisku privítali miestni predstavitelia cirkvi i samosprávy, medzi nimi i košický primátor Jaroslav Polaček a jeho námestníčka Lucia Gurbáľová.

Parolin následne navštívil Katedrálu Narodenia Presvätej Bohorodičky. Vatikánsky štátny sekretár v metropole východu požehnal prijímacie a integračné centrum pre utečencov z Ukrajiny a absolvoval aj stretnutie s ukrajinskou komunitou.


„Program kardinála Paroliniho v metropole východu vyvrcholil vešperami v Dóme svätej Alžbety, kde prišli aj mnohí veriaci," informuje na sociálnej sieti mesto Košice. Vedenie mesta kardinála obdarovalo obrazom Košíc. Parolin svoju návštevu zavŕšil podpisom do kroniky mesta.

Požehnal pútnické centrum


„Druhý najvyšší predstaviteľ Vatikánu pricestoval na Slovensko pri príležitosti 30. výročia nadviazania diplomatických vzťahov medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou, 1160. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie, 20. výročia návštevy pápeža Jána Pavla II. a druhého výročia návštevy pápeža Františka," uviedlo mesto Košice.

Informovalo tiež, že kardinál v nasledujúci deň dopoludnia dopoludnia predsedal svätej liturgii Jána Zlatoústeho v Klokočove. Požehnal tam aj pútnické centrum.


Zdroj: SITA.sk - Metropolu východu navštívil kardinál Pietro Parolin © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šeliga: Existujú podozrenia, že generálny prokurátor Žilinka koordinoval činnosť tímu Oblúk
<< predchádzajúci článok
Každý chce skorý mier, ale treba sa podľa Stoltenberga pripraviť na dlhú vojnu