23. októbra 2007

MFK Košice - Slovan Bratislava- súhrn, hlasy

Futbal - Slovenský pohár - štvrťfinále - 1. zápas: MFK Košice - Slovan Bratislava 2:0 (0:0) Góly: 50. J. Novák, 80. Pavol Jurčo, ŽK: 34. Roman Šimko - 10. Švestka, rozhodovali: Šipoš - Sluk, Schmidt, 523 ...

Futbal - Slovenský pohár - štvrťfinále - 1. zápas:

MFK Košice - Slovan Bratislava 2:0 (0:0)
Góly: 50. J. Novák, 80. Pavol Jurčo, ŽK: 34. Roman Šimko - 10. Švestka, rozhodovali: Šipoš - Sluk, Schmidt, 523 divákov

Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský, Bašista, Roman Šimko - Pavol Majerník, Školník (46. Bicák) - Kolbas, J. Majoroš ml. (64. Cicman), Pavol Jurčo - Piatka (46. J. Novák)
Slovan: Kiss - Dobrotka, Švestka, Hanek, Szabó - Kosmeľ, Chlebek, P. Sedlák, M. Poliaček (90. Rafaj) - Ižvolt, Sylvestr (71. Melek)

V daždi a za silného vetra diváci veľa futbalového umenia na ťažkom teréne nevideli. V úvode sa oba tímy prezentovali hlavičkami, ale Piatka, resp. Hanek brankárov nevystrašili. Po štvrťhodine hry Sylvestr trafil z uhla vybiehajúceho Putnockého. V 26. min Poliaček v dobrej pozícii len slabo zakončil. Košičania sa proti vetru dlho nevedeli presadiť. Jedinú šancu mal po polhodine Majoroš, ale z ideálnej pozície mieril tesne vedľa pravej žrde Kissovej svätyne. Do druhého dejstva nastúpili domáci s dvoma novými hráčmi a jeden z nich Novák z priameho kopu z vyše 25 m prestrelil hosťujúceho brankára - 1:0. O dve minúty Putnocký chytil Chlebekov pokus a na druhej strane opäť Novák v ďalšej šanci nemieril presne. Slovan mal paradoxne proti vetru viac z hry, ale v koncovke nemal šťastie. Sedlákova strela išla nad, Poliačekov pokus vyrazil Putnocký. V 79. min mal v "malom vápne" gól na kopačke Dobrotka, ale brankár Košičanov skvele zasiahol. Hneď z protiútoku vyšla domácim rýchla kombinácia. Prečíslenie štyroch na troch zakončil Jurčo strelou z hranice šestnástky a tečovaná lopta napokon skončila v slovanistickej sieti - 2:0. Košičania tak do odvety, ktorá sa hrá v stredu 28. novembra o 16.30 h na Tehelnom poli, nastúpia s dvojgólovým náskokom.

Hlasy
Ján Kozák (tréner Košíc): "Bol to typický pohárový zápas, v ktorom sme chceli hrať vzadu na nulu. Súper si v prvom polčase s vetrom nevypracoval žiadnu šancu, naopak Majoroš mohol otvoriť skóre. Po prestávke a vystriedaní sme strelili gól, po ktorom sme sa uzavreli do obrany. Slovan hral dobre, vypracoval si šance, ale podržal nás brankár Putnocký. Z brejku sme potom dali druhý gól. Som rád, že chlapci po náročnom zápase s Trnavou zvládli na ťažkom teréne aj tento duel."

Boris Kitka (tréner Slovana): "S prístupom a výkonom mojich hráčov som spokojný. Nastúpili sme citeľne oslabení, no mrzí ma, že sa nám nepodarilo streliť gól. Myslím si, že sme prehrali nezaslúžene."