Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. februára 2018

MH SR pracuje na príprave nového webu pre podnikateľovNa archívnej snímke Peter Žiga.Zdieľať
Na archívnej snímke Peter Žiga. Foto: TASR Dano Veselský
Bratislava 14. februára (TASR) – Ministerstvo hospodárstva (MH) SR pracuje na príprave novej samostatnej webovej stránky pre podnikateľov. Jej cieľom by mala byť rýchla navigácia podnikateľských subjektov pri hľadaní vecne príslušných inštitúcií k vybranej problematike. Pre TASR to uviedol hovorca rezortu Maroš Stano v reakcii na vyjadrenie europoslanca Ivana Štefanca (KDH).


Podľa Stana by im webová stránka mala pomôcť aj pri orientácii v legislatíve. "V súčasnosti rezort pracuje na samotnom obsahu stránky, ktorú pripravuje v zmysle príslušnej úlohy vlády," konštatoval.

Podnikatelia sa v súčasnosti môžu obracať na Slovak Business Agency (SBA), ktorej zakladajúcim členom spolu so Združením podnikateľov Slovenska a Slovenským živnostenským zväzom je MH SR, priblížil. "Ide o kľúčovú a najstaršiu špecializovanú inštitúciu na Slovensku z hľadiska podpory malého a stredného podnikania," povedal Stano s tým, že SBA ponúka komplexnú pomoc a podporu začínajúcim aj etablovaným podnikateľom.

Štefanec na stredajšej tlačovej besede povedal, že vláda SR má veľkú zodpovednosť za rozvoj malého podnikania a mala by zriadiť informačný portál pre podnikateľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Akciové indexy v stredu v Európe zaznamenali všeobecný vzostup
<< predchádzajúci článok
Ponomariov: Janukovyč dostal za odmietnutie dohody miliardu dolárov

MH SR pracuje na príprave nového webu pre podnikateľov - diskusné fórum čitateľov