17. marca 2015

Miami doma pokorilo Cleveland, víťazne aj Atlanta a Dallas

Goran Dragič z Miami Heat's (7) dáva kôš napriek obrannému zásahu J.R. Smitha (5) z Cleveland Cavaliers' počas druhého polčasu v zápase NBA 16. marca 2015 v Miami. Foto: TASR/AP
New York 17. marca (TASR) - Basketbalisti Miami zvíťazili v zápase zámorskej NBA na domácej palubovke nad Clevelandom 106:92. K triumfu prispel 32 bodmi Dwyane Wade, v drese hostí sa prezentoval 26 bodmi bývalý hráč Heat LeBron James. Cavs prehrali po štyroch predchádzajúcich výhrach.

Dallas doma dokázal nájsť recept na Oklahoma City a vyhral 119:115, jeho nemecká hviezda Dirk Nowitzki prispel k výhre 22 bodmi. Utah doma zdolal Charlotte 94:66. Atlanta dobyla Sacramento a vyhrala tam 110:103, Brooklyn zvíťazil na palubovke oslabenej Minnesoty 122:106.