Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. októbra 2011

Michael Jackson je najlepšie zarábajúcou mŕtvou celebritou

Zdieľať
jacksons this is it Odporúčame:


Michael Jackson prosil o lieky na spanie aj iného lekára

Michael Jackson si nemohol sám podať anestetikum

Murray sa nesprával ako Jacksonov lekár, ale jeho podriadený

Michael Jackson vraj pred smrťou prosil o propofolBRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Kráľ popu Michael Jackson už druhý rok vládne zoznamu najlepšie zarábajúcich mŕtvych celebrít podľa magazínu Forbes.

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca.

Jeho pozostalosť si počas uplynulých 12 mesiacov na svoje konto pripísala 170 miliónov amerických dolárov (v prepočte 122,06 milióna eur), čo je síce obrovský pokles oproti minuloročným 275 miliónom, no napriek tomu dosť na to, aby bol Jackson druhým najlepšie zarábajúcim interpretom uplynulého roka v hudobnom priemysle za írskou skupinou U2.

Ako uvádza Forbes na svojej webovej stránke, 15 osobností na aktuálnom zozname zarobilo od októbra 2010 do októbra 2011 spolu 366 miliónov dolárov, čo podľa nich dokazuje, že pokiaľ ide o známe osobnosti, smrť skutočne nie je koniec.

Podmienkou na zaradenie do zoznamu bolo, aby zárobky v sledovanom období dosiahli minimálne šesť miliónov dolárov. Autorom piesní sa v zozname zvyčajne darí dobre, pretože ich katalógy sa predávajú aj dlho po tom, čo zomreli, no v súčasnosti sa podľa Forbesu objavil i nový zdroj príjmov: Cirque Du Soleil.

Cirque Du Soleil tento mesiac odštartovali svoje svetové turné s názvom Michael Jackson: The Immortal World Tour. V prípade, že bude úspešné, Jackson by mohol zarobiť z koncertov po smrti viac ako počas života. Cirque a pozostalosť Kráľa popu si náklady a zisky delia, pričom náklady na šou sú menšie, ako mával na svoje svetové turné Michael Jackson. Okrem toho bude pozostalosť dostávať tantiémy za každé predstavenie, keďže sú v šou použité piesne, z ktorých väčšina je jeho dielom.

Šou Cirque Du Soleil Viva Elvis pomohla k dobrému umiestneniu v rebríčku aj Kráľovi rock'n'rollu.Následuje Elvis i Marilyn

Za druhé miesto s 55 miliónmi dolárov (39,49 milióna eur) však môže pozostalosť Elvisa Presleyho ďakovať aj tomu, že sa stále predávajú a hrajú jeho legendárne hity ako Hound Dog alebo Heartbreak Hotel, a jeho fanúšikovia a fanúšičky neustále navštevujú Graceland. Na tretej priečke je Marilyn Monroe s 27 miliónmi dolárov (19,39 milióna eur).

Štvorka patrí autorovi comic stripu Peanuts Charlesovi Schulzovi s 25 miliónmi dolárov (17,95 milióna eur).

O piatu priečku sa s 12 miliónmi dolárov delia John Lennon a Elizabeth Taylor, ktorá zomrela v marci tohto roka. Informácie pochádzajú z webovej stránky www.forbes.com/deadcelebs.Prehľad najlepšie zarábajúcich mŕtvych celebrít podľa magazínu Forbes:
01. Michael Jackson - 170 miliónov dolárov (122,06 milióna eur)
02. Elvis Presley - 55 miliónov dolárov (39,49 milióna eur)
03. Marilyn Monroe - 27 miliónov dolárov (19,39 milióna eur)
04. Charles Schulz - 25 miliónov dolárov (17,95 milióna eur)
05. John Lennon - 12 miliónov dolárov (8,616 milióna eur)
- Elizabeth Taylor - 12 miliónov dolárov (8,616 milióna eur)
07. Albert Einstein - 10 miliónov dolárov (7,18 milióna eur)
08. Theodor Geisel - 9 miliónov dolárov (6,46 milióna eur)
09. Jimi Hendrix - 7 miliónov dolárov (5,03 milióna eur)
- Stieg Larsson - 7 miliónov dolárov (5,03 milióna eur)
- Steve McQueen - 7 miliónov dolárov (5,03 milióna eur)
- Richard Rodgers - 7 miliónov dolárov (5,03 milióna eur)
13. George Harrison - 6 miliónov dolárov (4,31 milióna eur)
- Bettie Page - 6 miliónov dolárov (4,31 milióna eur)
- Andy Warhol - 6 miliónov dolárov (4,31 milióna eur)

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kiná potešia milovníkov napätia i rodiny s deťmi
<< predchádzajúci článok
Vyhynul ďalší poddruh nosorožca jávskeho