Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. októbra 2011

Michael Jackson si nemohol sám podať anestetikumOdborník Steven Shafer na súde s lekárom zosnulého Michaela Jacksona Conradom Murraym vyhlásil, že spevák bol krátko pred smrťou pod takým silným vplyvom sedatív, že si nemohol sám podať ...Zdieľať
michael jackson BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Odborník Steven Shafer na súde s lekárom zosnulého Michaela Jacksona Conradom Murraym vyhlásil, že spevák bol krátko pred smrťou pod takým silným vplyvom sedatív, že si nemohol sám podať smrteľnú dávku anestetika s aktívnou látkou propofol.


Shafer, ktorý je považovaný za jedného z najvýznamnejších odborníkov na propofol, taktiež uviedol, že Murray podal Jacksonovi väčšiu dávku sedatíva, než povedal polícii.

Podľa Shafera je najpravdepodobnejšie, že Jackson cez infúziu prijímal propofol aj v momente, keď prestal dýchať a jeho pľúca sa vyprázdnili.

Murray bol však v tom čase mimo spevákovej miestnosti a propofol tak naďalej tiekol, aj keď Jackson bol už mŕtvy. Shafer, profesor na Columbia University, ktorý pomohol stanoviť americké štandardy na podávanie propofolu, si tiež myslí, že Murray podal spevákovi 100 mililitrovú dávku propofolu a nie 25 mililitrovú, ako tvrdil polícii.

"To súhlasí so všetkými údajmi v tomto prípade a neviem o ničom, čo by nezodpovedalo tejto verzii," vyhlásil Shafer, ktorý ako posledný svedok obžaloby vypovedal na súde už aj v stredu. Vtedy okrem iného uviedol, že obžalovaný konal skôr ako zamestnanec než ako osobný lekár zosnulého speváka.

Podľa neho to dokazuje fakt, že súhlasil s pravidelným podávaním silného anestetika propofol, aby mu tak pomohol zaspať. Doktor Murray je obvinený z neúmyselného zabitia Jacksona tým, že mu podal príliš veľké množstvo anestetika s účinnou látkou propofol, aby mu pomohol zaspať. Ak Murraymu dokážu vinu, môže ísť do väzenia až na štyri roky. Informácie zverejnila webová stránka www.bbc.co.uk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavské jazzové dni nezmenili atmosféru
<< predchádzajúci článok
V Bratislave ocenili víťazné filmy festivalu Ekotopfilm