20. septembra 2012

Michal Ďuriš skóroval v Európskej lige, Hamšíka vylúčili

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík dostal vo štvrtkovom zápase skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2012/2013 červenú kartu. Stredopoliar talianskeho klubu SSC Neapol sledoval prvý polčas ...

marek hamsik BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík dostal vo štvrtkovom zápase skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2012/2013 červenú kartu. Stredopoliar talianskeho klubu SSC Neapol sledoval prvý polčas z lavičky, do hry zasiahol až po prestávke a pripísal si 25. štart v pohárovej Európe.

Na hracej ploche pobudol Hamšík iba 30 minút, pretože v 75. min kopol protihráča a hlavný rozhodca Turpin mu ukázal červenú kartu. Neapol si doma bez problémov poradil s AIK Štokholm 4:0.

Slovenský útočník Michal Ďuriš sa gólom podieľal na domácom triumfe Plzne nad portugalskom Coimbrou 3:1.
Ďalší reprezentant Miroslav Stoch nastúpil v domácim súboji Fenerbahce proti francúzskemu mužstvu Olympique Marseille v 87. min, Francúzi si gólom Ayewa v nadstavenom čase vybojovali bod za remízu 2:2.

Gólovú prestrelku videli diváci vo švajčiarskom Berne, kde domáci Young Boys prehrali s favorizovaným FC Liverpool 3:5. Za hostí nebol ani na lavičke náhradníkov stopér Martin Škrtel. Domáci prehrávali 0:1 aj 1:2, no podarilo sa im otočiť na 3:2. Angličania však pridali ešte tri góly, rozhodnutie priniesli dva presné zásahy stredopoliara Jonjoa Shelveyho v 76. a 88. minúte.

Obhajca trofeje Atlético Madrid zvíťazil na pôde izraelského Hapoelu Tel Aviv 3:0.