Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

11. novembra 2020

Michal Horáček vydáva kompiláciu Srdce jako kníže RohanMedzi pol stovkou piesní sú aj Srdce jako kníže Rohan, Jinde, Posvítím ti do tmy básní, Sněžná sova, S cizí ženou v cizím pokoji, Jak ten chlap se na mne dívá, Dívám se dívám, Nina Ricci či Babí léto.Zdieľať
Michal Horáček vydáva kompiláciu Srdce jako kníže Rohan

 

Rešpektovaný tvorca, textár a producent Michal Horáček vydáva kompilačný trojalbum, ktorým mapuje svoju viac ako 30-ročnú kariéru.


Album Srdce jako kníže Rohan (50 mých nejmilejších písní) je nabité plejádou vynikajúcich spevákov, hereckých hostí, brilantných muzikantov a nezabudnuteľných hitov s originálnymi textami, ktoré počas rokov vznikli nielen z jeho producentského podnetu, ale tiež v spolupráci ako legendárna autorská dvojica Hapka & Horáček. TASR informoval PR manažér Tomáš Karpel.

Medzi pol stovkou piesní sú aj Srdce jako kníže Rohan, Jinde, Posvítím ti do tmy básní, Sněžná sova, S cizí ženou v cizím pokoji, Jak ten chlap se na mne dívá, Dívám se dívám, Nina Ricci, Babí léto, Smích z vedlejšího pokoje, První noc v novém bytě, Něco hezkého, Baroko, Na hotelu v Olomouci, Bude mi lehká zem, Ohrožený druh, Druhé slunce světa, Okna dokořán, Kolotoč či Štěstí je krásná věc spievajú Hana Hegerová, Lucie Bíla, Jana Kirschner, Karel Gott, Richard Krajčo, Vojtěch Dyk a ďalší umelci.

„Púšťal som sa v živote do čohokoľvek, ale jedným od roku 1983 som bol, a doposiaľ som, textárom. Viazanou rečou rozprávam príbehy v nádeji, že mojim slovám dá ďalší rozmer skladateľ a že ich ďalej obohatia inštrumentalisti a nakoniec interpret. Mal som veľké šťastie, som zaň vďačný. Moje príbehy rozvinuli takí skladatelia ako Petr Hapka, Ivan Tásler, Jarda Traband Svoboda alebo Michal Pavlíček, ale i neznámi tvorcovia zo všetkých kútov našej krajiny, ktorí sa podieľali na Českom kalendáři, mojom najmilšom z osemnástich autorských albumov,“ uviedol pre médiá Horáček.

Zároveň dodal: „Bolo pre mňa radosťou a cťou stretnúť sa v štúdiu s veľkými interpretačnými osobnosťami, ako Hana Hegerová, Jarek Nohavica, Jana Kirschner, Michal Kocáb, Richard Müller, Bára Basiková, Zdeněk Svěrák, Lucie Bílá, Szidi Tobias či Magdalena Kožená a ďalší. Bol som oslovený, aby som vybral na toto 3CD päťdesiat piesní s mojimi textami. Nevyberal som iba songy, ktoré znejú v rozhlase dodnes. Zvolil som aj také, ktoré v éteri nezazneli nikdy, a napriek tomu ma tešia. Odvažujem sa dúfať, že potešia a inšpirujú aj poslucháčov.“

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Skupina Darkness Positive vydala nový album, jeho názov je ?
<< predchádzajúci článok
Knižný veľtrh Bibliotéka sa v tomto roku koná vo virtuálnej podobe v rozhlasovom aj televíznom vysielaní RTVS.

Michal Horáček vydáva kompiláciu Srdce jako kníže Rohan - diskusné fórum čitateľov