15. júla 2012

Michal Mertiňák prehral vo finále štvorhry v Stuttgarte

Slovenský tenista Michal Mertiňák neuspel ani vo štvrtom tohtoročnom finále štvorhry na hlavnom mužskom okruhu. Tridsaťdvaročný slovenský deblový špecialista v nedeľu s Brazílčanom ...

michal mertinak STUTTGART 15. júla (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Michal Mertiňák neuspel ani vo štvrtom tohtoročnom finále štvorhry na hlavnom mužskom okruhu.

Tridsaťdvaročný slovenský deblový špecialista v nedeľu s Brazílčanom Andrém Sá prehral vo finále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 Mercedes Cup v Stuttgarte s francúzsko-poľskou dvojicou Jérémy Chardy, Lukasz Kubot za 68 minút 1:6, 3:6.

Štvorky deblového pavúka Mertiňák a Sá v prvom sete hneď dvakrát stratili podanie a prehrávali už 0:5.

Síce potom znížili na 1:5, ale set napokon prehrali. V druhej časti prerušenej dažďom viedla slovensko-brazílska dvojica 3:2, ale Chardy s Kubotom potom získali štyri hry v rade a sa stali sa víťazmi štvorhry.

Martiňák a Sá si na svoje konto pripísali 150 bodov do príslušného svetového rebríčka a získali spoločný šek na 10 330 eur.

Najbližšie sa slovenský deblista Mertiňák predstaví vo švajčiarskom Gstaade po boku Nemca Franka Mosera.

Štvorhra - finále:
Jérémy Chardy, Lukasz Kubot (Fr./Poľ.) - Michal Mertiňák, André Sá (SR/Braz.-4) 6:1, 6:3 za 68 minút

Prehľad doterajších titulov Michala Mertiňáka na hlavnom okruhu ATP vo štvorhre: