30. apríla 2011

Michalovce i Šaľa na úvod semifinále víťazne

Prvé stretnutia semifinálových sérií národného play-off hádzanárok o titul majstra SR priniesli očakávané víťazstvá domácich tímov. Iuventa Michalovce si v repríze lanského finále ...

hadzana Foto: SITABRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVNY) - Prvé stretnutia semifinálových sérií národného play-off hádzanárok o titul majstra SR priniesli očakávané víťazstvá domácich tímov. Iuventa Michalovce si v repríze lanského finále poradila s úradujúcim šampiónom ŠKP Bratislava jednoznačne 32:21, hoci necelých dvadsať minút pred koncom bol stav ešte nerozhodný 19:19. Hráčky HK Slovan Duslo Šaľa sa proti Bánovskému HK Gabor Bánovce nad Bebravou pomalšie rozbiehali, ale zlepšeným výkonom v druhom polčase si vybojovali víťazstvo 24:19. V nedeľu predpoludním sa hrajú v Michalovciach a Šali druhé zápasy semifinálových sérií.

Súhrn výsledkov sobotňajších prvých zápasov semifinále národného play-off o titul majstra SR v rámci ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League) 2010/2011 (hrá sa na tri víťazstvá):

HK Slovan Duslo Šaľa - Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou 24:19 (8:9) - stav série 1:0
Najviac gólov: Trochtová 6, Bérešová 4, Veselková 4/2 - Z. Bahýlová 7, A. Tóthová 6/4, I. Bahýlová 2
Pok. hody: 7/3 - 6/5, vylúčené: 2 - 6, ČK: Geričová (Bánovce) za 3 vylúčenia, rozhodovali: B. Frieser a L. Frieser (obaja ČR), 700 divákov

V dramatickom a vyrovnanom zápase sa domáce začali presadzovať až v 15. min, no na polčasovú prestávku odchádzali s jednogólovým mankom. Po zmene strán Šalianky získali náskok, ktorý si udržali až do konca stretnutia a ujali sa vedenie v sérii 1:0. Druhý duel sa hrá v nedeľu od 11.00 h aj pred televýznymi kamerami opäť na pôde Dusla.

Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava 32:21 (17:11) - stav série 1:0
Najviac gólov: Polláková 8, Tobiašová 7, Wollingerová 6 - Kodajová 9/1, Z. Rychtárechová 5
Pok. hody: 3/3 - 6/3, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Pešek a Pavlát (obaja ČR), 800 divákov

Domáce hráčky v prvom polčase potvrdzovali úlohu favorita, no húževnatý súper z Bratislavy v poslednej minúte úvodného dejstva dvoma gólmi odštartoval nevídaný zvrat. Prvých dvanásť minút druhého polčasu sa skončilo 2:8 a stav sa tak vyrovnal na 19:19. Michalovce sa však včas spamätali, a keďže do konca zápasu dovolili streliť ŠKP už len dva góly a hráčky Iuventy nastrieľali trinásť, vyhrali pohodlne 32:21. Druhý zápas je na programe v nedeľu od 11.30 h.