Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. septembra 2023

Migrácia je bez závažných incidentov a nič bezprostredne neohrozuje slovenských obyvateľov, tvrdí Ódor Migrácia je bez závažných incidentov a nedeje sa nič, čo by bezprostredne ohrozovalo bezpečnosť slovenského obyvateľstva. Pokles počtu migrantov Po stredajšom rokovaní vlády aZdieľať
ludovit odor 676x451 20.9.2023 (SITA.sk) - Migrácia je bez závažných incidentov a nedeje sa nič, čo by bezprostredne ohrozovalo bezpečnosť slovenského obyvateľstva.

Pokles počtu migrantov


Po stredajšom rokovaní vlády a Bezpečnostnej rady SR to skonštatoval poverený predseda vlády Ľudovít Ódor. Dodal, že situácia sa stabilizovala a týždenný počet migrantov mierne poklesol. Premiér však poznamenal, že momentálne nevedia vyhodnotiť, či je pokles len dočasný, alebo trvalý.

„Aj policajti, aj vojaci potvrdili, že ich spolupráca zatiaľ funguje dobre,“ uviedol Ódor a doplnil, že odprezentované boli aj námety na zlepšenie tejto spolupráce, a tiež pre prípad zhoršenia situácie.

Nevytvárajú sa ohniská problémov


„To úzke miesto, ktoré sme komunikovali aj v minulosti, to je to potvrdenie, ten papierik‚ ľudovo. Vzhľadom na to, že vojaci posilnili hliadky, Policajný zbor mohol vyčleniť nové kapacity na riešenie týchto potvrdení. Zatiaľ postačujú na tú týždennú migráciu, to znamená, že fungujeme ako nejaký prietokový ohrievač, tí ľudia, ktorí k nám prichádzajú, aj odchádzajú, keďže Slovensko pre nich nie je cieľová destinácia. Nevytvárajú sa žiadne väčšie ohniská problémov, ktoré sme mohli vidieť v počiatkoch zvýšenia počtu migrantov,“ uviedol Ódor.

Dodal, že v Bezpečnostnej rade panuje zhoda na tom, že je to práve predmetné potvrdenie, ktoré k nám láka do 30 percent z počtu migrantov. Zdôraznil, že parlament ani len nerokoval o návrhu na jeho zrušenie.


Zdroj: SITA.sk - Migrácia je bez závažných incidentov a nič bezprostredne neohrozuje slovenských obyvateľov, tvrdí Ódor  © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalý riaditeľ Vojenského spravodajstva Balciar sa sám prihlásil na polícii
<< predchádzajúci článok
V Náhornom Karabachu zavládlo po dvoch dňoch bojov prímerie, na pláne sú rokovania o reintegrácii oblasti do Azerbajdžanu