Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. decembra 2006

Minister spravodlivosti podpísal dohodu so združením sudcovDohodu o spolupráci medzi Združením sudcov Slovenska (ZSS) a Ministerstvom spravodlivosti (MS) SR podpísal dnes šéf rezortu justície Štefan Harabin s prezidentkou združenia Jarmilou Maximovou. Ako ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. decembra (WEBNOVINY) - Dohodu o spolupráci medzi Združením sudcov Slovenska (ZSS) a Ministerstvom spravodlivosti (MS) SR podpísal dnes šéf rezortu justície Štefan Harabin s prezidentkou združenia Jarmilou Maximovou. Ako vyhlásil na dnešnej tlačovej besede Štefan Harabin, od dohody očakáva, že bude na prospech všetkých občanov Slovenska. Spoluprácou chce zrýchliť výkon súdnictva a zamedziť prieťahom v súdnom konaní. "V Združení sudcov Slovenska je tak obrovský potenciál, že nevyužiť tieto skúseností, umnosti a znalosti by bolo trestuhodné," skonštatoval Harabin. Verí, že vďaka spolupráci s touto stavovskou organizáciou sa eliminujú aj žaloby slovenských občanov v Štrasburgu pre prieťahy. ZSS plánuje spolupracovať najmä v legislatívnej oblasti a verí, že ich spoločný dialóg bude výlučne na odbornej úrovni.

Podľa Maximovej je spolupráca medzi ministerstvom a združením príležitosťou na poskytnutie skúseností a hľadanie vzájomného konsenzu. Teší ju, že podpísaná zmluva o spolupráci sa bude pravdepodobne vzťahovať na celý sudcovský stav, pretože v súčasnosti vrcholí iniciatíva o zjednotenie dvoch stavovských sudcovských organizácií - ZSS a Slovenskej únie nezávislého súdnictva (SÚNS). Zjednocujúce snahy sú podľa nej na dobrej ceste a Maximová verí, že od konca tohto roka by mohla na Slovensku existovať už len jedna stavovská organizácia - ZSS. Členovia únie si však budú musieť podať prihlášku do združenia.

Zjednotenie sudcovského stavu by podľa podpredsedu SÚNS Milana Ľalíka nemalo byť mimoriadnou udalosťou. Pripomenul, že sudcovský stav sa v minulosti rozdelil pre pár nenaplnených ambícií niektorých sudcov. Verí, že zjednotenie sudcov bude v záujme občanov.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Berlusconiho operácia v USA bola úspešná
<< predchádzajúci článok
Homosexuálne zväzky podporujú severské krajiny, južné nie