Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

30. apríla 2021

Ministerstvo spustilo výzvu pre ľudí v kultúre a kreatívnom priemysle, čas majú do konca júnaMinisterstvo kultúry SR spustilo výzvu pre profesionálov pôsobiacich v kultúre a kreatívnom priemysle. Informovala o tom šéfka ...Zdieľať
bp_0796 676x451 30.4.2021  - Ministerstvo kultúry SR spustilo výzvu pre profesionálov pôsobiacich v kultúre a kreatívnom priemysle. Informovala o tom šéfka rezortu kultúry Natália Milanová (OĽaNO) na tlačovej konferencii.


Žiadosti budú môcť záujemcovia predkladať od pondelka 3. mája do 30. júna 2021.

Obdržať môžu finančnú podporu vo výške 4-tisíc alebo 6-tisíc eur, ak má žiadateľ za minulý rok uhradené sociálne odvody minimálne v sume 1 007,34 eura.

Podmienkou tiež je, že žiadateľ musí byť zapísaný v evidencii Fondu na podporu umenia (FPU), a to buď v evidencii profesionálnych umelcov či v zozname iných profesionálov v kultúre. Ich medziročný pokles príjmov by mal byť minimálne o 30 percent.

Agentúra SITA bude správu aktualizovať.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo spustilo výzvu pre ľudí v kultúre a kreatívnom priemysle, čas majú do konca júna © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
História osláv Sviatku práce sa začala pred 135 rokmi
<< predchádzajúci článok
Činohra SND odvysiela naživo inscenáciu Hriech/Její pastorkyňa

Ministerstvo spustilo výzvu pre ľudí v kultúre a kreatívnom priemysle, čas majú do konca júna - diskusné fórum čitateľov