Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. decembra 2022

Ministerstvo vnútra zníži počet stanov pre utečencov v Kútoch o polovicu, očakáva ďalší pokles nelegálnej migrácieMinisterstvo vnútra (MV SR) sa po rokovaní krízového štábu a po konzultácii s mimovládnymi organizáciami rozhodlo vzhľadom na znižujúce sa počty ...Zdieľať
21 3 676x435 7.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo vnútra (MV SR) sa po rokovaní krízového štábu a po konzultácii s mimovládnymi organizáciami rozhodlo vzhľadom na znižujúce sa počty ubytovacích osôb s neoprávneným pobytom na území SR, že pristúpi k znižovaniu stanov v tábore v Kútoch. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa MV SR Zuzana Eliášová.


Núdzovo ubytovaných osôb bolo priemerne za sedem dní 59. Z pôvodných 16 stanov je naplánované stiahnutie polovice z nich. V týchto dňoch prebiehajú prípravné práce, ako je vnútorná dezinfekcia a odsun vnútorného vybavenia.

Rezort vnútra neplánuje v najbližšom období zriadiť stanové tábory. Predpokladajú, že v blízkej budúcnosti bude počet nelegálnej migrácie naďalej klesať a postupne sa ukončí celý stanový tábor v Kútoch.

V prípade potreby je k dispozícii ubytovanie v kamenných budovách v Rohovciach a Opatovskej Novej Vsi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo vnútra zníži počet stanov pre utečencov v Kútoch o polovicu, očakáva ďalší pokles nelegálnej migrácie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerstvo vnútra sa bráni, že nemalo ako dokázať firme Dustream production porušenie zákona, zodpovednosť presúva na ÚVO
<< predchádzajúci článok
Parlament prijal novelu zákona od poslancov Smeru, ktorá zvýši príplatky za prácu cez víkendy a v noci