Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. decembra 2006

MK SR pod novým vedením pripravilo viacero zákonov a zmienZa necelý polrok sa ministerstvu kultúry podarilo pripraviť a posunúť do schvaľovacieho procesu dôležitý zákon o digitalizácii, audiovizuálny zákon a autorský zákon, agentúru SITA o tom ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. decembra (WEBNOVINY) - Za necelý polrok sa ministerstvu kultúry podarilo pripraviť a posunúť do schvaľovacieho procesu dôležitý zákon o digitalizácii, audiovizuálny zákon a autorský zákon, agentúru SITA o tom informoval minister kultúry Marek Maďarič. Ako ďalej uviedol v hodnotení svojho polročného pôsobenia vo funkcii, v súčasnosti "finišujeme so zákonom o poplatkoch za služby verejnosti poskytované verejnoprávnymi médiami". Maďarič tiež vyzdvihol, že po nástupe nového vedenia rezortu kultúry schválili stratégiu rozvoja múzeí a galérií do roku 2011 a Dohovor o ochrane a podpore rozmanitosti kultúrnych prejavov. Sprevádzkovali sa aj výstavné priestory v Dome umenia v Bratislave so zameraním na prezentáciu súčasného výtvarného umenia. "Za pozitívny krok považujem aj Otvorený deň v múzeách a galériách, ktorý znamená vstup zadarmo každý prvý piatok v mesiaci pre žiakov základných a stredných škôl. Takisto sme rozhodli o zriadení múzea pre rusínsku národnostnú menšinu", konštatoval.

Minister kultúry tiež poukázal na organizačné zmeny na ministerstve, ktoré sa priamo týkajú čerpania finančných prostriedkov z eurofondov, pre ktoré vznikol nový odbor štrukturálnych fondov. Nový odbor tradičnej kultúry a kultúrno-osvetovej činnosti by sa zas mal venovať zanedbanej oblasti tradičného umenia. Organizačné zmeny sa podľa Maďariča týkajú aj prvých racionalizačných a úsporných opatrení.

Za ďalšiu výzvu, ktorá čaká rezort kultúry v budúcom roku považuje Maďarič aj prípravu projektov na čerpanie finančných prostriedkov z eurofondov. Čerpať by sa mali predovšetkým prostredníctvom operačného programu informatizácia spoločnosti pre pamäťové inštitúcie ako sú knižnice, múzeá, galérie a archívy, dodal pre agentúru SITA minister kultúry Marek Maďarič.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Daňová úľava pre zamestnávateľov sa v treťom pilieri zúži
<< predchádzajúci článok
Rok 2006 bol pre Slovensko skôr dobrým rokom