Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. októbra 2009

Mladá Slovenka je na VZ OSN v New YorkuMládežnícka delegátka Margita Hulmanová je ako súčasť oficiálnej delegácie v týchto dňoch na Valnom zhromaždení (VZ) Organizácie spojených národov (OSN) v New Yorku, kde zastupuje mladých ľudí na ...Zdieľať
BRATISLAVA 9. októbra (WN/PR) - Mládežnícka delegátka Margita Hulmanová je ako súčasť oficiálnej delegácie v týchto dňoch na Valnom zhromaždení (VZ) Organizácie spojených národov (OSN) v New Yorku, kde zastupuje mladých ľudí na Slovensku. V rámci svojho programu vystúpila s prejavom v Treťom výbore, ktorý rozhoduje v oblasti sociálnej, humanitárnej a kultúrnej. Nosnou časťou jej prejavu bola nezamestnanosť mladých ľudí – téma, ktorá najviac rezonovala v rámci monitorovania aktuálnych potrieb mladých ľudí na Slovensku.


Dvadsaťštyriročnú Margitu Hulmanovú, ktorá vypracovala analýzu mapujúcu nezamestnanosť mladých ľudí od 15 do 24 rokov na Slovensku, prijal generálny tajomník OSN Ban Ki-moon. Mládežnícka delegátka sa potom stretne aj s inými svetovými politikmi v rámci rôznych zasadaní.

Margita Hulmanová bude mať počas Svetového dňa boja proti chudobe (16.10.) samostatné stretnutie v rámci VZ OSN, na ktorom budú prítomní aj mládežnícki delegáti z 32 krajín. Tohtoroční mládežnícki delegáti si za spoločnú tému vybrali „klimatické zmeny“, ktorú chcú apelovať na svetových politikov. Slovenská delegátka si so sebou priniesla odkaz mladých Slovákov k tejto téme, ktorý nakrútila originálom na video ukážku, ktorá sa bude na VZ OSN premietať.

V rámci svojich aktivít na Valnom zhromaždení slovenská mládežnícka delegátka zorganizuje pracovné raňajky s témou nezamestnanosti mladých. Bude sa na nich podieľať v spolupráci s delegátmi z Rumunska a z Peru, ktorí na nezamestnanosť mladých taktiež upozornili vo svojom prejave na Valnom zhromaždení. Pracovné raňajky, na ktoré sú pozvaní delegáti z rôznych krajín, sa uskutočnia 14.10.2009 na stálej misii Rumunska pri OSN v New Yorku. V rámci programu vystúpi s príspevkom okrem delegátov aj zástupkyňa ILO (International Labour Office).

Margitu Hulmanovú navrhli za členku delegácie Radou mládeže Slovenska v rámci Medzinárodného programu na podporu mládeže (WPAY.) Rada mládeže Slovenska zastupuje 38 mládežníckych organizácií, ktoré spolu združujú približne 60- tisíc členov.

Rada mládeže Slovenska je občianske združenie, ktoré zastupuje 38 detských a mládežníckych organizácií. Profesionalizuje prácu s deťmi a mládežou, pričom využíva odborníkov z rôznych oblastí neformálneho vzdelávania, participácie, dobrovoľníctva a zamestnanosti mládeže. Organizáciám poskytuje služby v oblasti prezentácie ich činnosti a aktivít smerom k verejnosti.

Kontakt:
Viktória Vasilenková, manažérka pre komunikáciu, RMS,
media@rms.mladez.sk, www.mladez.sk/mladiosn
Rada mládeže Slovenska, www.mladez.sk

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Premiérovi Fischerovi verí takmer každý Čech
<< predchádzajúci článok
Slovenská diplomacia blahoželá Obamovi k Nobelovej cene

Mladá Slovenka je na VZ OSN v New Yorku - diskusné fórum čitateľov