17. apríla 2014

Mladí Slováci na MS zobrali bod favorizovaným Rusom

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov získala na majstrovstvách sveta vo Fínsku hneď v prvom zápase bod, keď favorizovanému ruskému výberu podľahla 2:3 po predĺžení. Slováci v ...

hokej IMATRA 17. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov získala na majstrovstvách sveta vo Fínsku hneď v prvom zápase bod, keď favorizovanému ruskému výberu podľahla 2:3 po predĺžení.

Slováci v Imatre prehrávali 0:1, aj viedli 2:1. O triumfe Rusov rozhodli dva presilovkové góly Pilipenka. Slovenský tím čaká v piatok 18. apríla o 15.00 h SELČ súboj s Nemeckom, s ktorým bude pravdepodobne bojovať o postup do štvrťfinále a vyhnutiu sa boju o záchranu.

Po úvodnom oťukávaní mal v 10. min veľkú šancu M. Sukeľ, no brankár súpera si udržal čisté konto a vzápätí neinkasoval ani pri zmätku v defenzíve svojho družstva. V 16. min najprv Nikolišin nepochodil v úniku, no o niekoľko sekúnd neskôr asistoval Svečnikovovi na úvodný gól duelu.

Slováci vyrovnali ešte pred prvou sirénou, keď v presilovej hre Maier dorazil puk za Truškova. V druhej časti boli aktívnejší Rusi, no ich príležitosti zostali nevyužité. V 37. min vo vlastnom oslabení, keď na trestnej lavici sedel Ferleťák, sa Pospíšil dostal pred brankára súpera a bekhendovým blafákom poslal slovenská tím do vedenia. Ruský výber ešte počas vylúčenia Ferleťáka vyrovnal, keď Pilipenko z pravého kruhu prestrelil Húsku - 2:2. V treťom dejstve gól nepadol, aj keď Rusi mali niekoľko dobrých príležitostí. Slovenské družstvo si do tabuľky pripísalo bod, keď už v 22. sekunde predĺženia skóroval v početnej výhode

Výsledok - A-skupina (Imatra):

Slovensko - Rusko 2:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 20. Maier (Matej Paločko), 37. Pospíšil - 16. Svečnikov (Nikolišin, Ľamkin), 38. Pilipenko (Kamenev, Vovčenko), 61. Pilipenko (Vovčenko, Ľamkin)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ansons (Lot.), Salonen (Fín.) - Jensen (Dán.), Waldejer (Nór.), 786 divákov

Zostava SR "18": A. Húska - Maier, E. Černák, M. Moravčík, Ch. Jaroš, L. Romančík, J. Meliško, Mário Grman, Koch - Matej Paločko, M. Sukeľ, J. Milý - Hrušík, M. Haľama, K. Ferleťák - K. Pospíšil, R. Bondra, Peter Valent - Š. Petráš, Klenko, J. Tatár