19. apríla 2017

Mladí Slováci triumfovali proti Maďarsku. Súper nedal ani jeden gól

Autorom prvého gólu bol Róbert Polievka.

Autorom prvého gólu bol Róbert Polievka. Foto: TASR - Branislav Račko
Zvolen 19. apríla (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila v stredajšom domácom prípravnom stretnutí nad maďarskými rovesníkmi hladko 4:0. O góly sa postupne postarali Róbert Polievka, Šimon Štefanec a po zmene strán striedajúci Erik Jirka a Filip Balaj.

Pre nový tím pod trénerským vedením Pavla Hapala to bola druhá tohtoročná a zároveň posledná previerka pred septembrovým štartom kvalifikácie ME 2019 hráčov do 21 rokov, v marci zdolal doma Srbsko 2:0. Slovensko absolvovalo premiérové vystúpenie vo Zvolene, kde sa hralo na zmodernizovanom štadióne miestneho druholigistu MFK.

Začiatok zápasu nepriniesol vážnejšie príležitosti, dej sa odvíjal predovšetkým v priestore medzi šestnástkami. V 11. minúte stratil domáci brankár Jakubech loptu v súboji so súperom, jeho zaváhanie napravil Grič. Slováci sa spočiatku nepresadzovali v ofenzíve, na opačnej strane v 17. minúte zahrozil technickou strelou Makrai. Obraz hry sa zmenil s uplynutím úvodnej dvadsaťminútovky, Tupta sa najprv dostal do zakončenia, ktoré zblokovala obrana hostí, následne však vybojoval priamy kop. Z neho sa do šance tlačil kapitán Sipľak, aktivita domácich pokračovala a vyústila do Káčerovho centra z pravého kraja a gólovej strely Polievku - 1:0. V 32. minúte vyslal Tupta do pokutového územia Čmelíka, ten sa k lopte neprepracoval včas. Maďari sa v prvom polčase dostali najbližšie k vyrovnaniu šesť minút pred prestávkou, Jakubech si s námahou poradil opäť s pokusom Makraia. V 45. minúte prešiel Polievka po ľavom krídle, proti jeho zakončeniu ešte Gyollai zasiahol, ale lopta sa odrazila do šestnástky Štefancovi, ktorý nezaváhal vo výhodnej pozícii - 2:0.

Po zmene strán pristúpil Hapal k dvom striedaniam, náprotivok Michael Boris nahradil až desiatku hráčov. Sipľak sa po štandardnej situácii ocitol vo svojej druhej hlavičkovej možnosti v stretnutí, úspešný zákrok si pripísal striedajúci brankár Horváth. Po hodine hry sa dianie akoby vrátilo do fázy z úvodu duelu, lopta sa zdržiavala v strede poľa. Hostia sa neskôr snažili o skorigovanie stavu vo väčšom počte, čo domácim otváralo priestor na protiútoky. Jeden z nich potiahol Káčer, prihral novému mužovi na trávniku Jirkovi a ten poľahky prekonal Horvátha - 3:0. Uplynuli dve minúty a ďalší striedajúci hráč Balaj hlavičkou zužitkoval center z pravej strany - 4:0. Slováci mali šance pridať aj piaty gól, výsledok však už neprikrášlili.

Slovensko 20 - Maďarsko 20 4:0 (2:0)

21. Polievka, 45. Štefanec, 73. Jirka, 75. Balaj. Rozhodovali: Očenáš - Hrmo, Hrčka (všetci SR), 623 divákov