15. novembra 2012

Mladíci z dvadsiatky potrápili lídra zo Zvolena

HKm Zvolen - HK Orange 20 4:2 (0:1, 1:0, 3:1) Góly: 33. M. Jurík (L. Zuzin, M. Výborný), 46. Škvaridlo (Michal Chovan, L. Jurík), 51. M. Jurík (M. Výborný), 59. P. Hraško (Michal Chovan) - 3. Korím (Klimčík, Hinďoš), ...

hkm zvolen a hc05 banska bystrica HKm Zvolen - HK Orange 20 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly: 33. M. Jurík (L. Zuzin, M. Výborný), 46. Škvaridlo (Michal Chovan, L. Jurík), 51. M. Jurík (M. Výborný), 59. P. Hraško (Michal Chovan) - 3. Korím (Klimčík, Hinďoš), 54. Fujerík
Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše Podkonický (Zvolen) 10+10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gašparík - M. Smrek, Zvrškovec, 1112 divákov

Zvolen: Šimko - Juraško, P. Hraško, J. Mucha, Ťavoda, L. Pokovič, M. Výborný, Pichnarčík, L. Zuzin - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Michal Chovan, L. Jurík, Škvaridlo - Puliš, M. Jurík, Síkela - Méry, P. Huňady, Martin Ďaloga
HK Orange 20: Romančík - Korím, Rusina, Nechala, M. Bednár, Pospíšil, Valjent - Boltun, Fekiač, Šoltés - Klučiar, Bíreš, Matis - Fujerík, Kolena, Uhrík - Klimčík, B. Rapáč, M. Hinďoš

I. tretina

V prvej tretine boli aktívnejší hostia, ktorí sa presadili už v 3. min. Úspešná bola Korímova strela švihom, brankár domácich Juraško si nevykryl priestor v pravom rohu - 0:1.

II. tretina

Zvolen začal hrať aktívnejšie až v druhej tretine, v ktorej sa mu podarilo vyrovnať v 33. min zásluhou presného zásahu Milana Juríka. Potom tempo stretnutia upadlo, hral sa z pohľadu divákov nie veľmi atraktívny hokej.

III. tretina

V poslednej časti hry tímy vystupňovali svoj výkon, zápas zdobilo veľa osobných súbojov a diváci mali možnosť zhliadnuť aj viacero potýčiek. Domáci boli efektívnejší vo využívaní príležitostí, postupne sa presadili Škvaridlo, znova Milan Jurík a Hraško, za hostí skóroval v tretej tretine len Fujerík, ktorý sa presadil v oslabení.

Hlasy:
Peter Mikula (tréner Zvolena): "Od dvadsiatky to bol snaživý výkon, hrala húževnatý hokej. Má niekoľko veľmi zaujímavých hráčov. Môžeme byť spokojní s tromi bodmi a s tým, že sme zachránili život malému prasiatku. Šťastie nám padlo do lona v tretej tretine."

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): "Podali sme snaživý, bojovný výkon. Mali sme veľa šancí, škoda, že sme nepremenili dve do prázdnej bránky. Bolo by to o to zaujímavejšie, keby sme viedli 3:0. Od druhej tretiny sa ukázalo, že naši hráči sú stále len juniori, ktorí pod tlakom domácich produkovali fauly alebo individuálne chyby. Tie boli potrestané gólmi. Víťazstvo Zvolena je zaslúžené."

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 po štvrtkovom stretnutí 19. kola:

10. MsHK DOXXbet Žilina 20 5 0 0 1 3 11 47:67 19
-----------------------------------------------------------------------------------
HK Orange 20 16 2 0 0 0 0 14 28:75 6

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).